Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 héttel ezelött kanyarodtam...

2 héttel ezelött kanyarodtam le a főútról a házunkhoz, lassítottam, mire a főúton mögöttem haladó elektromos rolleres nem lassított és belém ütközött. Én megálltam, többi részletet leírom. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

30as tábla volt egy szakaszon, utána előztem meg, majd kb 20-25 m után fordultam le a főútról, amikor hallottam a puffanást és láttam a tükörbe, hogy elesett. Mentőt nem szeretett volna, tovább akart menni vásárolni.

Én mondtam, mivel helyi lakos, hogy hazaviszem a feleségéhez mindenképp. A feleség felirta az adataimat, másnap kerestek a rendőrök, mivel bementek a kórházba látleletet venni.

A férfinak ahogy láttam a karján és az arcán voltak horzsolások.

Én a rendőröknek elmeséltem ugyanígy, azt mondták kb 1 hónap, mire jön valami papír, hogy szabálysértés vagy büntetőeljárás lesz e belőle.

Ha autóval történik ugyanez, sima ráfutásos biztosítós ügy.

A feleséggel levelezek, tőle érdeklődtem a hogyléte felől is a férjének, de a mai napon már a roller anyagi vonzatairól írt, hogy rendeznem kellene...nekem is lett károm, a kormánya jól látható horpadást és karcot hagyott az autón. Én ezt elengedtem akkor, nem pereskednék vele, örülök nem lett nagyobb baj.

Utólagos rendőri szemle volt, most itt vagyok kétségek között, hogy mégis én leszek a hibás, mert nem tudom ő hogyan adta elő a történteket.

Tanuk nincsenek, bár megálltak páran, de én megnevezni senkit nem tudok.



2021. júl. 4. 19:03
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Még annyit tennék hozzá, nemtudom 8 napon túli e a sérülése, de dolgozni nem jár, a munkahelyére kellenek az én adataim a baleset részletes leírásával, hogy be tudják adni a táppénzes papírt. Ilyen van?

Meg már most a roller káráról szeretne egyezkedni. Én megvárnám a rendőrségtől küldött papírt.

Vagy ti mit tennétek a helyemben?

2021. júl. 4. 19:11
 2/31 anonim ***** válasza:
13%
Ha bárki HÁTULRÓL belemegy az elötte lévö jármübe, akkor ö a hibás.
2021. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
#2-es, olyanról hallottál már, hogy bevágnak valaki elé féktávolságon belül?
2021. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Ez nekem is egyértelmű, viszont akkor a rendőröknek miért nem? A probléma az volt, hogy megelőztem egy 30km/h korlátozós kanyar után, az előzés után kb 20 méterre le is lekanyarodtam.

Befejeztem az előzést, index stb.

A jobb kormánya akadhatott bele az autó farába.

Azért aggódok, mert nekem is egyértelműnek tünik a helyzet, de a feleség követelőzik...szerintem mást vall a férfi, ezért követelőznek

Mennyire hitelesek ezek a másnapi rendőrségi szemlék mindkét fél részéről, ez is érdekes.

2021. júl. 4. 19:23
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg ők úgy véleményezik, hogy előzés után azonnal befékeztél előtte (igazából a leírásod alapján lehet is erre következtetni). Minden azon múlik, mit mond majd a szakértő, mi alapján lehet bebizonyítani bárki igazát.
2021. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%
Igazság szerint totál felesleges leelőzni bárkit, ha 20 m után úgyis le akarsz kanyarodni. Ezt megtanulhatod ebből az esetből.
2021. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%

Azt én sem értem, hogy miért kellett megelőzni a rollerest, ha utána rögtön fékezni kell a kanyarodáshoz.

Nem kellett volna fölöslegesen megelőzni, kiteszi jobbra az indexet, és gulul a rolleres után, ha az már közel járt ahhoz, ahol le akart kanyarodni.

Senki nem tudja itt megmondani, hogy kit hoznak ki hibásnak egy ilyen eset után, sebességek, tavolságok függvénye, de az gyanús, hogy a rolleres előtt úgy fékezett, hogy az már féktávon belűl volt.

2021. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Fasza, akkor ezek szerint mégis van miért izgulnom...
2021. júl. 4. 19:48
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Így van, ez a tanulság, totál felesleges ilyen helyzetben előzni. Sok múlik innentől a rendelkezésre álló tanúvallomásoktól, mert lehet ez követési távolság be nem tartása és szabálytalan kanyarodás, előzés is egyaránt.
2021. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%
Én 20 méterre már egy biciklist se előzök meg ha tudom hogy lekanyarodok.
2021. júl. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!