Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A leírás alapján mit rontottam...

A leírás alapján mit rontottam el én?

Figyelt kérdés

Összefüggő sorban 40-el haladtunk lakott területen kb. 45-el.

Egy parkolóból próbált kitolatni egy BMW X6, de senki nem engedte ki, viszont már félig kint volt a kocsi, a sofőr látta is a forgalmat.

Az út elég széles volt, így mindenki inkább a felezővonalhoz húzódva kerülte ki, mintsem, hogy kiengedje.

Bennem felmerült, hogy villantok neki, de valahogy nem volt kedvem megállni/lassítani.

Kicsit úgy voltam vele, hogy ő sem engedne ki engem.

Tudom megtehettem volna, stb de nem kötelező lemondanom az elsőbbségemről szóval nem tettem.

Pont mikor mellé értem én is ugye behúzódtam a felezővonalhoz, ő meg előre indult meg és a járdára felkormányozva elindult úgy mintha amúgy párhuzamosan parkolt volna. (szóval remélem érthető) és akkor félig a járdán, félig az úton megindult padlógázon.

Én ezt láttam is ezért nem húzódtam vissza a felezővonalról, ő pedig jobbról megelőzött, bevágott elém.

Már le voltak húzva az ablakok a baloldalt.

A vezető ordított hogy "nem tudsz kiengedni te csicskaaa?!" a bal hátsó ülésen ülő bennszülött pedig a középsőujjának felmutatásával jelezte, hogy nekik van igazuk.

Ezután egyesével-kettesével elkezdték előzgetni az amúgy -ismétlem-, összefüggő sort. Még azt láttam hogy az előttem haladó elé bevágva neki is rázta az öklét a sofőr, de aztán hamar eltűntek.


Értem, hogy kiengedhettem volna, de nem kötelező ugye, és így nem értem miért pont engem csicskáz amikor kb. senki nem engedte el, meg ezek után biztos vagyok benne hogy ő sem az az előzékeny mintasofőr.



2021. júl. 10. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
Nem kötelező, de elég nagy csicskaság, ha áll a sor és te csak azért mert idióta vagy nem engeded ki. Egy picit előbb fékezel, megállsz. A közlekedés egymással való együttműködésről szólna, de olyanok miatt mint te, elég rossz a közlekedési morál.
2021. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Így kezdődik a leírás:

"40-el haladtunk lakott területen kb. 45-el." - ami amúgy azt akarta volna jelenteni hogy 40-45-el de azt hiszem egyértelmű hogy a sor nem állt :)

2021. júl. 10. 19:35
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Bár én kiengedtem volna, de nem vagy hibás. Csicska sem. Vannak ilyen mentalitású emberek.. Felejtsd el
2021. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, itt mindenki azt fogja írni, hogy kiengedte volna, ott mégsem tette senki, biztos csak véletlen.

Nekem egyszerűen nem volt kedvem megállni, van ilyen, amúgy gyakran vagyok előzékeny, ez most ilyen volt.

2021. júl. 10. 19:46
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Engem is zavarna egy ilyen helyzetbe ha nem engednek ki, de ez van. Ettől még nem kell egy idióta véglény módjára a járdán elhaladni a sor melett, mutogatni, beszólogatni aztán mint valami félőrült 2-3 autónként előzni.
2021. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Semmit nem rontottál el.

Vannak ilyenek, ezért kellene több civil járőrkocsi

2021. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Igszi cgány virtus, ne foglalkozz vele. Menjen idegorvoshoz aki nem tudja kivárni a macisajt mögött a sorát. Előemberek... sztem jogsija se volt a majomnak..😎
2021. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Semmit nem rontottál el, mind ismerjük ezt az érzést amikor nincs kedvünk megállni, előzékenynek lenni.


Ez hangulat és szituáció függő, nálam inkább hangulat.

2021. júl. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha folyamatos, monoton tempóban haladó sorról van szó, én bizony nem állok meg, mert tartok tőle, hogy valaki pont nem lesz résen mögöttem és belém durrant. (Nyilván más a helyzet, ha pl. zebránál gyalogos érkezik és emiatt kell megakasztanom a monoton tempót - de itt nem erről van szó.)


Mindenesetre aki ilyen sértődötten reagál és kipécéz random egy sofőrt, miközben nagyon nem volt elsőbbsége, az egy fåszparaszt , aki nemigen való az utakra. Próbáld meg elengedni, minden értelemben :)

2021. júl. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Biztos már messziről kiszúrta, hogy Te vagy a leggyengébb láncszem, ezért bepróbálkozott, és tessék, igaza is lett.

(gondolom ő már régen elfeljtette az egészet, Te még mindig ezen rugózol)

2021. júl. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!