Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen tèli nyàri gumit vegyek?

Milyen tèli nyàri gumit vegyek?

Figyelt kérdés

eddig 4 èvszak volt rajta. most szeretnèk vàltani, kaptam 4 kereket (10 èves gumi van rajta) ami nem gond, mert arról levetetem, ès feltetetem az újjat. ami meg most a kocsin van, azt meg utànna cserèlnèm le. de nem tudom milyen màrkàt vegyek. nem vagyok otthon ebben a tèmàban.

ajànlanàtok màrkàt 155/65/r13 as kerèkmèrettel. köszönöm


2021. júl. 14. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Bármelyik prémium márka jó. Ha sokat mész, Michelinnek van a legkisebb kopása.

Olcsóbbakból Hankook és Falken amit ajánlok.

2021. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a Pirelli-vel nagyon meg vagyok elégedve, Volt Conti is, szintén jó volt
2021. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez most olyan, hogy mindenkinek más jön be, így ahányan írnak annyifélét fogsz látni.


Jobb ha elmész egy gumishoz és megmondja neked.

2021. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én téli nyáriban Falkent használok és semmi bajom nincs vele. Nekem bevált.
2021. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha sokat mész akkor drágább gumit vegyél, ha keveset akkor jó az olcsó is, de akkor meg már inkább 4 évszakost vennék.
2021. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
am csak azèrt gindolkozok tèli nyári szetbe, mert olcsón hozzájutottem 4 felnihez, így 1* feltetetem, ès utánna csak cserèlni kell.... most mèg 4 èvszak van, mèg ezt a pár hónapot kibirja....
2021. júl. 15. 12:46
 7/10 krwkco ***** válasza:

Lesz évente 2 olyan átmeneti időszak, amikor nem fogod tudni, hogy most a téli vagy a nyári lenne a jobb. És ha a négyévszakosod 5 év alatt kopik el, akkor 10 éves koráig kell használnod a téli-nyári gumit, hogy anyagilag ugyanott legyél.

És az átmeneti időszakban fokozottan érvényesül majd az 5 éves gumi előnye a 10 évessel szemben.

2021. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

krwkco, azért ez csak rövid távon igaz :)


Ha valaki évi 10-20e km-ert megy akkor érdemes befektetni egy jobb nyáriba, az üzemanyagspórolás miatt.

Oké... 100km-en kb 1 deciről beszélünk.. max 2, viszont a teljes gumi élettartama alatt már nem kevés pénzről beszélünk!

2021. júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:

#8

Igaz, hogy ha valaki sokat megy, a gumi elöregedése kevésbé számít, mert hamarabb elkopik.

Az üzemanyagon való spórolás attól is függ, hogy az energiatakarékosabb gumi drágább-e (és ezt négyszeresen kell számolni), illetve ez mennyire megy az egyéb tulajdonságai rovására.

Ahogy enyhülnek a telek és az időjárás rövid időn belül szélsőségesen ingadozik, a négyévszakosok előnyös tulajdonságai egyre jobban érvényesülnek. De nem mondom, hogy mindenki vegyen 4-est, csak azt hogy érdemes azt is megfontolni.

2021. júl. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Téli Pirelli úgy kikeményedett a korral, mint az üveg, ilyet még nem láttam. A másik kocsin noname régi téli gumik vannak, de azok még használhatók.
2021. júl. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!