Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik az utakon? Hogyhog...

Mi történik az utakon? Hogyhogy nostanában ennyi baleset van?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1 hónapban 7 autóbaleset történt a közvetlen környezetemben. Lassan már nem merek autóba ülni. Én látom csak úgy, hogy egyre több felelőtlen, "bátor" ember közlekedik az utakon?
2008. dec. 9. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem normálisak nálunk az emberek. Mindenkinek állandóan rohanhatnékja van, az sem zavarja, ha közben másokon keresztültapos. Ez főleg akkor tudatosodik benned, ha elmész valahová külföldre, és látod, ott mindenki milyen nyugodt és udvarias. Mégis eljutnak, ahová akarnak.
2008. dec. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Meg az a sok diszkóbaleset! Nem értem a mai fiatalokat, miért kell valakinek autót vezetni ha alkoholt fogyasztott és a többieket sem értem akik képesek beülni egy ilyen sofőr mellé. Ha meg mondjuk nem ivott az aki vezett, akkor pedig miért kell 170-180-al száguldozni. Minden hétvégén mutatják a szörnyű baleseteket, úgy látszik az sem rettenti el őket. Bár gondolom a híradót nem igen szokták nézni. Csak a szegény vétlen áldozatokat sajnálom.
2008. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt figyeltem meg, hogy ha eső van, akkor dupla annyi baleset van mint amúgy. Suliból hazafelé egy esős napon 3 balesetet láttam, máskor egyet se
2008. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy bejön a télies esős, nyálkás, ködös idő, mindíg több a baleset .Ez sok éves tapasztalat ill. statisztika.
2008. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés, és hasznos! A "bátor" kifejezéssel a lényeget fogtad meg! Valahogy a mai vezetők zömének hamis önbizalma van, amit egyrészt a filmipar orientáltságának tudok be, másrészt a túlreklámozott biztonságtechnikának (amiről csak azt halljuk, mikor hasznos, arról kuss van, hogy mikor nem ér semmit), de a legnagyobb felelősnek a képzés hiányosságát tartom.


Én az autósportot tűztem ki célul magamnak, ezért az elmúlt 8 év során elmélyültem a vezetéstechnikában, az autók dinamikájában és az amögötti fizikában, de tanulmányozom a szükséges lélektani hátteret is. Életem leggyönyörűbb időszaka ez, ahogy lassan minden a helyére kerül, összeállnak a részletek, és egyre egyszerűbbé és természetesebbé válnak a dolgok. Ez csodálatos!


Viszont borzalmas is, ahogy ezek tükrében látom, milyen buta, primitív vandalizmus folyik a közutakon! Mindenfelé görcsösen hajszolják az adrenalint, és gőzük nincs arról, mennyire letértek a vezetés igazi élménye felé vezető útról. Méghozzá nagyon rég! Vagy soha nem is jártak rajta.


Szerintem nem csak azt kellene megtanítani a srácoknak, hogy hogyan indulunk hegyre, meg hogyan parkolunk be párhuzamosan. Arra is szükség volna, hogy még a közúti randalírozás előtt megtapasztalják, milyen érzés hibázni, amikor az autó kifut alóluk, és semmit sem tudnak tenni ellene. Mióta léteznek már az ún. "skidpad" típusú tesztpályák, amit csak alkalmazni kellene..


Úgy gondolom, ha az autóvezetők fele elhinné magáról, hogy képes hibázni, az állunk leesne az új közlekedési statisztikáktól.

2008. dec. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Több mint 30 eve vezetek Becsben.Többször utazom Magyarorszagra.Igazan felhaborito a vezetesi moral.Udvariassagnak nyoma sincs,nem is szolva a meggondolatlan elözesekröl, ami a masik autosokat is veszelyezteti.

A sok baleset szerintem a rosz utviszonyokra, a jo, gyors autokra es a tapasztalatlan,gyengen kikepzett soförökre vezethetö vissza.

2008. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A discobalesetekhez még azt is hozzátenném,meg úgy általában, hogy a szülőket sem értem. Miért adnak az éppen friss jogsíval rendelkező gyereknek nagy teljesítményű autót?? Ezzel a szöget verik be a koporsójukba! Semmi rutin és felelősségérzet nincs a fiatalokban. (tisztelet a kivételnek)
2008. dec. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy lóerőkben bővelkedő igazi sportautóval (P.....e) járok. Tehát elvileg bármikor tudnék úgy menni, ahogy jólesik. Csak viszont az a valóság, hogy aki már odáig eljutott az életben, hogy ilyen kocsija van, annak nem téma mindenkinek mutogatni, hogy mekkora jaszkari. A kicsinyes, pitiáner frusztrált emberek csinálják a fesztivált és veszélyeztetik a józan, komoly autósokat. Nem mondom, hogy az erős autómat nem szeretem néha kihasználni, de sohasem veszélyeztetek vele senkit. Kívülállóként szemlélem a sok gizdáskodó majmot.
2008. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Miért van az, hogy mindenki szerint csak azok az emberek okoznak balesetet, akik bátrak? A sok vakegér, aki a homlokát a szélvédőhöz tapasztja az inkább tehet a sok balesetről! Sokszor azért előznek esetlegesen veszélyes helyeken az un. bátor emberek, mert a vakegér 30-40el megy olyan helyen, ahol 90el lehetne! Nem mindegy, hogy bátor, vagy idióta, mert ezt sokan egy kalap alá veszik!

Én is dinamikusan vezetek és nem azt nézem hogy éppen milyen táblát raknak ki! Arra koncentrálok, hogy minden nap balesetmentesen hazaérjek! Marhára nem érdekelnek a sebességhatárok, tudom, hogy hol kell ésszel közlekedni! Az elmúlt 10 évbe bejött, és be is fog jönni, mert tudom mit bírnak az autóim! Én is bátor vagyok, de nem idióta!

2011. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!