Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire rizikós bevállalni...

Mennyire rizikós bevállalni nagyobb távot ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Sajnos egy szükségállapot áll fent.

Szüleimmel két hét múlva utazunk ki Prágába kiruccanni viszont édesanyám nem rendelkezik vezetői engedéllyel, faterom pedig néhány hónapja embert gázolt (részegen kiesett elé valaki) és a határozat még most pénteken született meg, miszerint jövő év februárjáig bevonják a jogosítványát. Nem igazán értettem ennek az ügynek a lefolyását de mindegy, a lényeg az, hogy ebből kifolyólag nekem kellene vezetnem.

Nem igazán örültem a hírnek mert habár az igaz, hogy 3 éve hétköznapi szinten vezetek, de egyhuzamban soha nem vezettem még le 100km-nél nagyobb távot, autópályára pedig egyetlenegyszer, még az oktatóval mentem anno fel egy pár km erejéig.


Kicsit inkább attól félek, hogy az autópályán a folyamatos haladásba belebóbiskolok. Amikor utasként is mindig utaztam pályán akkor 50km után ragadt le a szemem. Mit csináljak, hogy ezt elkerüljem? Nem lesz így túl rizikós? Nyilván lehet, hogy pont ez az izgatottság érzés lesz az ami ébren tart de számomra ez akkor is egy teljesen új érzés lesz.

Esetleg ha néhány tanácsot tudtok adni azt megköszönném. Habár igaz, faterom fog mellettem ülni aki már közel 1 millió levezetett kilóméternél jár és bátran mondta nekem, hogy vezessek én (megbízik bennem) illetve tanácsokkal is ellát majd de csak új lesz ez nekem.


20/F



2021. júl. 25. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyaralni kell menni, az a szükségállapot? Az kemény.

Egyébként rádió, beszélgetés stb. Klímát állítsd jó hidegre.

Ha nagyon fáradtnak érzed magad, álljatok meg, szállj ki kicsit. Nem tudom honnan mentek, de azért egy Budapest - Prága távolság nem világvége. Rövid az autópályás magyar szakasz. Menjetek helyette az 1-es úton, garantáltan nem fogsz elaludni, olyan sz/r:)

2021. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Prága nincs messze.

Én 22 évesen kezdtem dolgozni külföldön. Saját autóval járok ki azóta is 900-1300km távokra.


Félni nem kell.

Eltévedni lehetetlen.

Max annyi, hogy GPS-en a legegyszerűbb utat állítsd be(ne a leggyorsabbat).

Meg czebe érdemes mindig, mindig követni a pontos sebesség határt. Átlag sebességet mérnek.

Aztán ami még fontos hogy több km-en át útfelújítások vannak. Vagyis igencsak figyelj oda, hogy szűkek lesznek a sávok. Inkább maradj a kamion mellett(1.75m a belső sáv)

2021. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Időnként válts sávot, előzgess! Ha beállsz egy autó mögé és azt követed, akkor fogsz a legjobban bepunnyadni. Amúgy az M1-en nem fogsz nagyon unatkozni. 😂

Ki van zárva, hogy elbóbiskolj.

2021. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó pár éve voltam utoljára kocsival Prágában. Igaz, hogy már zajlottak a felújítások, de a cseh autópálya többsége akkor olyan volt mint régen az M7. Kb. 6 méter hosszú lapokból állt amik úgy zörögtek, hogy a kormányt nem mertem elengedni. Nem kellett félni, hogy elalszik az ember.
2021. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mitől izgulsz, vagy mi a kérdés? Jogosítványod van, autód van, menjél. Prága itt van egy köpésre amúgy. Senki sem úgy született, hogy már vezetett előtte 1500 kilómétereket egyirányban, valamikor el kell kezdd.
2021. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nyíregyházáról indulunk :D


#2 Na akkor arra odafigyelek különösen, bár szerencsére a Waze úgyis jelezni fogja a sebességhatárokat.

2021. júl. 25. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!