Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hivatalosan kell jogosítvány...

Hivatalosan kell jogosítvány az elektromos rollerhez?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 04:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
77 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
79%
Egyik ismerősömet egyszer megbüntették amikor még nem volt jogsija pedig amúgy teljesen szabályosan közlekedett vele. Ettől függetlenül én úgy tudom nem kell
2021. júl. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
47%
2021. júl. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%

"Ettől függetlenül én úgy tudom nem kell"

Ez szokott problémát okozni.

Egyetlen rollerest nem ismerek, aki elindulás előtt utánajárt volna.

Viszont olyat igen, aki megszívta.

Olyat is, akitől a szonda miatt elvették a jogsit. Ugyanis a logika az, hogy amelyik kategóriában a szabálysértés, azt elveszik. Mivel nem volt motoros jogsija, a B-t vették el. Ha lett volna motorra jogsija, akkor csak azt veszik el, és már másnap mehetett volna tovább újra, a B-vel.

2021. júl. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
91%
A gond abból van, hogy a rollert, mint közlekedési járművet a kresz nem ismeri. Az elektrokos rollert a tulajdonságai alapján besorolják segédmotoros kategóriába. Így kell jogsi. És innentől kezdve nem lehet vele szabályosan, de biztonságosan közlekedni. Segédmotorosként az úttesten a helye, holott sokkal biztonságosabb neki a biciklisek között, vagy a járdán gyalogosok között.
2021. júl. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Csak annyit sikerült kinyomozni egy idén májusi videóból ahol egy rendőr nyilatkozott, hogy a 25km/h és az alatti tudásuakhoz nem kell jogsi.

Viszont sisak és biztosítás igen.

2021. júl. 26. 08:35
 6/40 anonim ***** válasza:
84%

Rossz volt a nyomozás. Ami a pedálerő függvényében elektromosan rásegít maximum 300 watt teljesítménnyel, az kerékpár. Aminél az ülés meglététől és a teljesítménytől függetlenül gázkarral szabályozható a teljesítmény, az segédmotoros kerékpár. Jogsi és biztosítás kell rá.

Eddig egy vagy két ilyet láttam csak. Nagyobb kerekű álló rollerek voltak, de szabályosan kivilágítva, a vezetőn valami lájtosabb, de motoros bukósisakkal. Az úttesten ment, és legalább 40-el tolta neki.

2021. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

#6

Amit tervezek venni az 300w-os, max 25km/h a végsebessége.

2021. júl. 26. 10:35
 8/40 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen mindegy, hogy hány wattos, ha "magától" megy, nem kell tekerni, akkor az segédmotoros kerékpár. Jogsi, bukósisak, biztosítás. Ez a hivatalos. De én még sosem láttam olyat, hogy a rendőr megállított volna rollerest.
2021. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%

engem egyszer igazoltattak mikor használtam. Tőllem kèrtèk a jogsit

Mivel mindig nállam van így tudtam adni, bukósisakot megjegyezte,mondtam neki azt nem adtak hozza (ha járna hozzá felvennèm). Korrekt volt a rendőr, nem büntetett ez miatt, mondjuk úgy hogy tanácsot adott, hogy kell... hogy most kell e tènyleg hozzá, nem tudom.... (b kategóriám van)

2021. júl. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Akkor nem kell.

Köszönöm a válaszokat.

Bukósisakot azért felveszem ha már van, ne tudjanak kötekedni unalmukban a kékdzsekisek.

2021. aug. 2. 13:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!