Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek a rendőrség újabb...

Szerintetek a rendőrség újabb akciója mennyire fogja megakadályozni a gyorshajtást?

Figyelt kérdés

Mennyire jó ötlet ez a hűségpont-rendszer?


[link]



2021. júl. 26. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Bizonyos szintig működhet. Én pl. nem tagadom túl szoktam lépni egy kicsit, napi ingázásnál a 90-es táblánál egy (óra szerinti) 110-et szoktam tartani. Ha látnám hasznát a 90 betartásának, akkor simán lehet, hogy visszább vennék. De őszintén szólva én mindig is keveselltem országúton a 90-et, szerintem ha az útburkolat megengedi, akkor szerintem a 100-110 simán belefér, ezért is lépem túl. Szóval a lényeg, hogy a közel semmiért nem fogok elrabolni magamtól időt. Ez csak úgy lehet célravezető, ha a megbecsülés nem azt jelenti, hogy 10000 kilométernyi szabályos közlekedés után kiszúrják az ember szerint 10 forint benzinkedvezménnyel, vagy valami hasonló értéktelen szarral.
2021. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Addig jo, amig ezt nem kotelezo letolteni, engem szemely szerint nem erdekel a dolog,max annyibol, hogy ezutan 2x annyian fognak 70-80nal totymorogni elottem.
2021. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Hülyeség. Inkább lézerblokkolót adjanak mindenkinek.
2021. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag magyar autósra nem megoldás. Sokan száguldozni meg szabálytalankodni szeretnek.
2021. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért úgy belegondolok most abba, hogy 40-nel gurulva az 50-es tábla mellett elütök egy pár biciklist, gyalogost, nem adok
2021. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Azért úgy belegondolok most abba, hogy 40-nel gurulva az 50-es tábla mellett elütök egy pár biciklist, gyalogost, nem adok elsőbbséget másoknak, életveszélyes helyzeteket okozok. De az alkalmazás megdícsér milyen szabálykövető sofőr vagyok, hogy nem lépem túl a sebességhatárt.

Hát, na... érdekes.

2021. júl. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel, hogy pont megint nem a valós "célközönségre" irányul. Ez a városban 50 helyett 53-mal haladókat fogja visszatartani a "gyorshajtástól", nem a megengedett sebesség többszörösével száguldozókat, amiből a baleset is van.
2021. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanúgy vagyok, mint #1. Csak azért nem rablok magamtól időt, hogy a pusztában, ahol 10 kilométerre belátok oldalra mindent, szabályos legyek. Mondjuk a 47-es úton Hódmezővásárhely és Békéscsaba között. Cserébe viszont ha egy szabálynak ténylegesen van értelme, biztonsági jelentősége, azt külön kérés nélkül is betartom, sőt, akkor is úgy teszek, ha nincs előírva: megpróbálok töblettájékoztatást adni a többi közlekedőnek például azzal, hogy használom az indexet akkor is, ha nem volna kötelező, esetleg lakott területen kívül elakadásjelzővel jelzem, ha hirtelen meg kell állni (torlódás). Vagy ha meg akarnak előzni, akkor nem megyek szándékosan a sáv közepén, hanem amennyire biztonságos, az út jobb széléhez húzódom és szükség esetén jelzem az előzés biztonságosságát.

Szóval pontosan ennyit ér ez a rendszer, mint amit #6 írt. A gyorshajtást állítják be a nagy gonosznak és olyan helyeken mérnek, ahol semmi veszély nem rejtőzik benne ahelyett, hogy mondjuk az elsőbbség meg nem adását, mobiltelefonozást, relatív gyorshajtást és egyéb életveszélyes szabálytalanságokat szűrnék ki. Dehát ahhoz nem lenne elég kiállni az út szélére és semmit csinálni egész nap, hanem figyelni is kéne. Nyilván nem arról beszélek, amikor 90 helyett 180-nal megy valaki, hanem mondjuk 50 helyett 56-ra helyszíni bírság vagy mondjuk 110 helyett 133. Mondjuk egy üres M0-áson.

2021. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
55%

#3: Jelet blokkolni tilos, előrejelző készüléket használni legális.

Kérdező, én látom semmi értelmét. Egy kis közösségépítő jellege lesz azok között akik eddig is szabályosan közlekedtek, a sietősök tesznek majd rá magasról. Esetleg megpróbálják majd kijátszani a szabályokat, nem lennék meglepve ha rövid időn belül csalásoktól lenne hangos a sajtó miután ez a rendszer elindult.

2021. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!