Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehetsèges hogy amig a...

Hogy lehetsèges hogy amig a gyalogosnak az eggyik zöld(ami holteremben van) addig a a màsik piros(amit làtok)?

Figyelt kérdés

Màrcius 15. tèrfelől,szabad sajtó utcàra fordulva, az egyik zöld a màsik làmpa piros a gyalogosnak.Ez nem baleset veszèlyes, mert èn csak a pirosat làthatom...


[link]


2021. aug. 7. 15:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
most nèzem hogy kèt làmpa van,de mièrt?
2021. aug. 7. 15:45
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A képet telefonról nem tudom megfelelő méretben megnézni, de a leírt helyzet olyan helyeken fordul elő, ahol középen járdasziget van.
2021. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

igen van jàrdasziget.

Ez mièrt van?

2021. aug. 7. 15:58
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Forgalom gyorsítás miatt.

Gondolom az osztott pályás úton, a járdasziget két oldalán is van eltérés, nem egyszerre zöld, illetve piros a lámpa.

A gyalogosokat azért álĺitják meg a járdaszigeten, mert azon túl engedik a járműveket is.

2021. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet balesetveszélyes, hiszen neked nem a gyalogos lámpáját kell figyelembe venned, hanem a sajátod, az pedig egyértelmű (nyilván sokszor hasznos akkor felkészülni az indulásra, amikor keresztben már villog a gyalogosnak, de ez csak azt jelenti, hogy onnantól mereven figyeled a sajátod!).


A középszigetes megoldásnál mindenképpen két lámpa kell, mert a járdasziget járdának számít, onnantól egy másik útkereszteződés következik a gyalogosnak. Annak, hogy máskor kap zöldet a két oldal általában az az oka, hogy a két autós irányban más a lámpaprogram, például a kanyarodási lehetőségek vagy a következő kereszteződés sajátosságai miatt. Hogy ebben a konkrét kereszteződésben mi az oka, azt nem tudom, hátha jön majd valaki, aki tájékozottabb.

2021. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Körülnéztem a streetview-n. A linkelt helyzethez képest jobbról, az Irányi utcából minden irányba mehetnek tovább a járművek, tehát ha nekik zöld, akkor a Szabad sajtó útján a menetirány szerint jobb oldali zebrát keresztezik (a jobbra kanyarodók), a bal oldalit viszont nem (sem az egyenesen menők, sem a balra kanyarodók). Ebben az esetben indokolt a zebra "jobb felén" piros, "bal felén" pedig zöld jelzést adni a gyalogosoknak. (#5 voltam)
2021. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A járdasziget két oldalán különböző fázisokban jelenhet meg a gyalogos zöld, ez nyilván a gépjárműforgalom gördülékenységét segíti , hiszen így lehet például a két ellenirányú úttest forgalmának zöldhullàmot létrehozni vagy hangolni a szomszédos csomópontokhoz. Széles utakon ráadásul nem muszáj így a lassabb gyalogosok tempójához igazítani a keresztirány zöldfázisának hosszát.


Nyilván gyalogosként oda kell figyelni, hogy a megfelelő, legközelebbi lámpát figyeld, ne a távolabbit. Biztos van ebből baleset, sajnos, de összességében többet lehet ezzel nyerni mint veszíteni.


Olyan is van helyenként , hogy a járdaszigetről a szélső járdák felé még engedi a gyalogosokat a lámpa, de a szélső járdák felől a járdasziget felé már nem. De elég ritka.

2021. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

[link]


így a legegyszerűb:

1: Ahonnan jövök, itt egy jobbra mutató zöld nyíl van (amivel én elmegyek jobbra)

2: Amit elsőnek látok meg. Amíg átér a járda szigetről induló gyalogos (akiket én átengedek kresz szerint) Majd ez villogni kezd, és pirosra vált. Én ezt figyelem mert úgy gondoltam ott csak 1 db lámpa van.

3:Amit nem láttam, mert nem is kerestem, őszinte leszek nem tudom hogy az a lámpa milyen színen van mikor a 2. piros

4: Teljes mértékben zöld, még csak nem is villog (ezt a lámpát induláskor nem is láthatom mert a túloldali gyalogosoknak szól.

2021. aug. 7. 16:56
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Elméletileg a 2., 3. és 4. lámpának ugyanazt a jelzést kéne adnia. Ha nem így van, akkor azt mindenképp jelezd a Budapest Közútnál ( [link]


Egyébként a 4. lámpa melletti villogó figyelmeztet, hogy számítanod kell keresztező gyalogosforgalomra bármelyik irányból és elsőbbséget kell adnod nekik. Ha a 2. és 4. lámpák jelzése eltérő, akkor az valóban megtévesztő (és nem szabadna annak lennie!), de ennek ellenére bárhonnan is érkezik gyalogos, neki elsőbbséget kell adnod (hiszen nem feltétlenül láthatod, számára milyen jelzés érvényes).

2021. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

az elsőbbsègadàs az megvan...

töbször jàrtam arra így màr rutin az àtengedès. szoltam egy jàrókelőnek, ès ő mutatta a màsik làmpàt... A sàrgàt nem tudom, mikor elindulok villog, ès szàmítok rà, de amikor az egyik piros sztem a sàrga villogó is kialszik

2021. aug. 7. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!