Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Úkereszteződés előtt 20...

Úkereszteződés előtt 20 méterrel kielőznétek a kerékpárral közlekedőt?

Figyelt kérdés

Ha aztán jobbra akartok kanyarodni, és a kerékpáros iránytartása bizonytalan, cigarettázik éppen. Nem előztem ki, inkább mentem mögötte 5 mp-n keresztül 30-al. Friss jogsis vagyok, nagyon gáz ez?

Illetve azért sem akartam előzni, mert előttem lassan haladva vészvillógóval közlekedett egy nagyobb autó. Illetve ha kielőzöm, hirtelen kellett volna fékeznem, hiszen már a kereszteződés jött, tehát amúgyis vissza kellett volna lassítanom.


Úgy érzem, sokszor ez a legnagyobb hibám, hogy feleslegesen tartom fel a forgalmat, viszont sosem dudáltak még le meg semmi. Ezek az előzős dolgok is egyre jobban mennek, egyedül a kerékpárosokban nem bízok, sokszor hajtottak már ki elém, ezért (talán túlságosan) óvatosan közelítem meg őket.



2021. aug. 9. 19:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
nem
2021. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Bölcsen döntöttél: A nagyobb biztonságot választottad, a néhány másodperc előny ellenében.
2021. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
20 méterrel a kereszteződés előtt én már irányjelzőt is használok. Eszem ágában sem lenne előzni.
2021. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nekem sem volt abban a szituban eszembe sem. Tudom, hogy hivatalosan főútvonalon kilehetett volna előzni, de nem az a szitu volt most ez szerintem. Csak szeretem mások véleményét is elolvasni, és itt olyan jó válaszokat ad néhány értelmesebb, hogy többet tanulok itt mint az oktatómtól aki csak ordított velem ilyen kérdések esetén. Köszönöm a válaszokat.
2021. aug. 9. 20:15
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

Bringásokra amúgy is jó, ha extrán vigyázol.

Sokszor látok olyat, hogy 90-es tempónál szinte sávon belül előzik a bringást. A vér megfagy ilyenkor az ereimben


Én ilyenkor egyből kiteszem az elakadásjelzőt, figyelmeztetve a mögöttem jövőt, és lassítok 10-15-re, amennyivel a bringás általában megy.

Persze ha szabad az szembesáv, akkor csak megelőzöm mint egy autóst, sávot váltva.

2021. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ez is egy jó ötlet, hogy ilyen lassítás esetén villogni. Tényleg most ahogy elnéztem magam előtt a vészvillogós faszit, elég jól felhívja ezzel magára a figyelmet az ember ha gáz van. Talán bizonytalanabb szitukban nem árt kitenni, bár nem keveredtem még ilyenekbe, de azért ezt így felírom magamba. Igen, engem is a szívroham kerülgetett múltkor mikor előzte a bicajost, de a szemét vakította a napfény, aztán majdnem belém jött.
2021. aug. 9. 20:36
 7/35 anonim ***** válasza:
52%

Kicsapod a villogót, hogy lássa minden paraszt, a sarkon jobbra fogsz fordulni. Ha lovaskocsi lenne előtted, vagy egy zetor, akkor is ugyanez lenne. Olyankor már nem csináljuk a fesztivált, nem méregetünk pélót, hanem lecsorogjuk azt a 20 métert max 5 méterre megközelítve és lefordulunk.


Elakadásjelzőt nem nyomkodsz!!!!! Nem vagy elakadva! Azt csak akkor kell, ha lerobbantál. Ott a féklámpa, ott a villogó, nem kell más. Csak magadat szivatod össze és úgy fogod hagyni azt a vackot. Én büntetném az orrba-szájba vészvillogózgatókat.

2021. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%

#7


Hát barátom, én pedig benyomom a vészvillogót amikor 100-200 méterre látom előttem a bringást 90-nél, és forgalom van. Mert erős lassulás következik ezután, nem szeretném ha belémjönnének.

Büntethesz tőlem, de ha mögöttem jösz, inkább megköszönöd.

2021. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy amúgy nem lehetne, de talán van az a sgitu amikor többet használ, mint árt. Úgy vélem az általam írt helyzetben nem lett volna indokolt alkalmazni. Esetleg akkor, ha valami gigantikus baleset lehetőségét észleltem volna.
2021. aug. 9. 21:57
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

A "fölösleges" villogásról meg annyit, hogy túl sokan az irányjelzővel is spórolnak.

Én kirakom, amikor megvan a szándék. Pl. parkolóhelyet keresek. Ezzel a mögöttem jövő nem kap agyfaszt, miért lassítottam, hanem ha akar, megelőz.

2021. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!