Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Úkereszteződés előtt 20...

Úkereszteződés előtt 20 méterrel kielőznétek a kerékpárral közlekedőt?

Figyelt kérdés

Ha aztán jobbra akartok kanyarodni, és a kerékpáros iránytartása bizonytalan, cigarettázik éppen. Nem előztem ki, inkább mentem mögötte 5 mp-n keresztül 30-al. Friss jogsis vagyok, nagyon gáz ez?

Illetve azért sem akartam előzni, mert előttem lassan haladva vészvillógóval közlekedett egy nagyobb autó. Illetve ha kielőzöm, hirtelen kellett volna fékeznem, hiszen már a kereszteződés jött, tehát amúgyis vissza kellett volna lassítanom.


Úgy érzem, sokszor ez a legnagyobb hibám, hogy feleslegesen tartom fel a forgalmat, viszont sosem dudáltak még le meg semmi. Ezek az előzős dolgok is egyre jobban mennek, egyedül a kerékpárosokban nem bízok, sokszor hajtottak már ki elém, ezért (talán túlságosan) óvatosan közelítem meg őket.



2021. aug. 9. 19:31
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
35%
Bammeg, te is az vagy aki rohadtul nem tud közlekedni, csak csinálja a hisztériát teljesen fölöslegesen. Kamerád már van, hogy beküldhesd a Bp autósoknak? Ha 90-el mész és 200 méterre látod a bringást kóvályogni miközben van szembeforgalom is, akkor lassítasz, fékezel többször, ha kell, még jobban lassítasz, de nem a legvégén!!!!! és mindig nézel a tükörbe is. Ne csinálj a mögötted levőnek karácsonyfát, mert csak összezavarod és szemből se tudják eldönteni mit szerencsétlenkedsz.
2021. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
25%

A négy villogót egyszerre csak akkor, ha le vagy robbanva. Soha máskor, mert félreérthető oldalról! Vannak olyan kocsik amik MAGUKTÓL vészfékezéskor felvillantják a vészvillogót, de ki is kapcsolják, illetve ami értelmes ötlet lenne, ha a vészvillogó nem ugyanabban a ritmusban villogna mint a kanyarodást jelző, hanem sokkal gyorsabban.


Kapcsolódó barom szokás amikor vontatás közben nyomja a hülye a vészvillogót. Na annak sincs semmi értelme, sőt megtéveszt, zavar ép pezért tilos is. Amőúgy is csak 40km/h-val lehet vontatni. És ha utánfutóval megy akkor sem vészvillog, nemdebár?

2021. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Légyszi ne itt balhézzatok már. Köszönöm a válaszokat. 😊
2021. aug. 9. 22:06
 14/35 anonim ***** válasza:
56%
parkoláskeresgélésnél mindenképpen ki kell rakni a villogót, mert le fogsz fordulni.
2021. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
55%
nem balhézunk. ;)
2021. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
37%

#11


Te meg az a tirpák vagy, aki nem jelez semmit, kidobja az irányjezőt esetleg amikor már kanyarodik?

Mi zavar össze téged féklámpa mellett vészvillogónál?

Ugyanezt csinálom autópályán is torlódáskor, és jól jön ha előttem csinálja valaki.

2021. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%
Tévedsz öcsi. Egyszer majd jól megszívod, sok sikert hozzá. Nem engem zavarsz meg, hanem a többit aki hozzád hasonlóan nem tud közlekedni és önkényeskedik a kreszt illetően.
2021. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
37%

#17

Egyszer majd te szívod meg, öcsi. Amikor beléddurrantanak hátulról, mert erősen lassítasz nagy tempóról.

Persze fizeti a biztosító, de az vigasztaljon.


Mondjuk te az a fajta vagy, aki elsuhan két sáv között egy bringás mellett, lassítás és jelzés nélkül, öcsike.

2021. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
35%
Olvass már vissza. :) Defenzív vezetés, mond neked valamit? Kresz mond neked valamit? Az azért van, hogy mindenki ugyan azon játékszabály szerint közlekedjen. Abban pedig nincs benne, hogy összevissza vészvillogózzunk csak mert ott van és jó játéknak tűnik.
2021. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
37%

#20


Nem azért csinálom, mert jó játék. Olvass te is vissza. Nem akkor kapcsolok vészvillogót, amikor eleve lassú a tempó, és le akarok kanyarodni. Arra irányjelző való.


200 méter 90-ről 10-20-ra, az erős lassítás. Kirakom a vészvillogót, hogy a mögöttem jövő se csak motorfékkel jöjjön, hanem tudja hogy erős lassulás jön.


Pályán majd megtapasztalod egyszer, amikor 120-nál csak féklámpát látsz magad előtt, vagy vészvillogót is.

2021. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!