Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet mentálisan és...

Hogy lehet mentálisan és pszichikailag felkészülni az utcai bűnözésre, abuzálásra, fenyegetésre, provokációra?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy az ember járjon el bokszolni, még egyéb önvédelmi tanfolyamra, de engem jobban érdekelne a mentális felkészültség. Alul belinkeltem én egy cikket, hogy nagyjából milyen szituációkról van szó.


Nyilván nem a nyugdíjas alkeszekre gondolok, akiktől tartaz hanem a fiatal, "harcedzett" alakokra.


Beszéltem pár ismerősömmel. Volt, aki azt javasolta közönnyel, fapofával menjek tovább.


Szerintem ez több okból is rossz:

- ha hátat fordítasz, lehet hogy hátbarúgnak, tarkón ütnek stb. Szerintem ez a legnagyobb ostobaság.

- másik, hogy közönnyel sétáljunk el, amellett, hogy a polgártársainkat csesztetik? Hát ezeknek az embereket ez adja a legnagyobb önbizalmat, hogy mindenki fél tőlük, aki még nem az meg elsétál.


Szívesen várok ezzel foglalkozó szakirodalmat, youtube videót, bármit. Angol és magyar nyelvű anyagot egyaránt.


[link]



2021. aug. 13. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Inkább a paranoiádat kezeltesd.
2021. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
78%

Az nekem is vicc kategória, amikor a sok okos kommentharcos úgy állítja be a dolgokat, mint ha Magyarországon olyan lenne a közbiztonság, mint Ugandában. Mintha Magyarországon minden nap rettegni kéne a tömegverekedésektől, a bandaháborúktól, meg a lövöldözésektől, ha az ember kilép az utcára. Csepelen élek már 100 éve, és rohadt érdekes, nekem sosem kellett se birkóznom, se judóznom, se wing tsunoznom, se karatéznom az utcán. Rohadt érdekes, engem még sosem akartak megkéselni, sosem akartak kirabolni. Sosem keveredtem random bunyóba a vonaton, villamoson, aluljáróban, kocsmában. Sosem ugattak be, sosem szóltak utánam. Talán ha az ember nem úgy közlekedik az utcán, mint egy paranoid, félős nyuszi, aki minden sarkon halálos veszélyt lát, akkor nem fogják betalálni azok a patkányok, akik kifejezetten az ilyenekre utaznak.

Szerintem is felesleges a válaszolók részéről bokszot, taekwondót, brazil jiu jitsut, meg minden hasonló küzdősportot önvédelmi célra ajánlgatni. Azok az egyének, akik ide írogatnak ki kérdéseket önvédelmi tanácsok reményében, azok az életben nem fogják tudni megvédeni magukat pusztakézzel az utcán, űzzenek bármilyen küzdősportot. Nekik tényleg nem maradt más, csak a futás és az imádkozás.

Aki meg ennyire paranoiás, ennyire nem mer kimenni az utcára, mert minden szembejövő emberben a potenciális fegyveres erőszakolót látja, és folyamatosan kisebbségi komplexbusban él, az ne küzdősportolni menjen, mert nem neki való. Az ilyen menjen a konditerembe, állítson össze egy jó edzéstervet egy jó étrenddel, gyúrja ki magát, vágasson férfias frizurát, növesszen szakállat, varrasson tetoválást jól látható helyekre, öltözzön úgy, mint egy motoros, vegyen fel egy olyan ábrázatot az arcára, hogy keménynek és mogorvának és kész. Ezek az óvodás módszerek bőven elegek a "félelmetes magyar utcákon" való életben maradáshoz. Ha ezeknek csak a felét megfogadod, már senki nem fog beléd kötni. Ha úgy nézel ki, mint a világ leggyengébb prédája, aki összehúzva retteg minden lépésnél, kezedben a drága okostelefonoddal, akkor ne csodálkozz, ha az utca patkányai rád fognak menni.

2021. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
#2 ezt most eléggé rossz helyre sikerült írni, rajtad kívül egy komment volt a kérdésnél, amikor írtad a válaszod, az se azt támasztja alá amit idehallucináltál.
2021. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
87%

szerintem meg nagyon is igaza a van a #2-nek. nézd meg akármelyik küzdősportos vagy harcművészetes kérdést az elmúlt nyolc évből:

melyik küzdősport jobb önvédelemre? box vagy krav maga?

melyik a hatékonyabb bunyóra? kyokushin vagy ninjutsu?

a ju-jitsu jó utcai önvédelemre?

önvédelemre mit ajánlotok? savate hatékony?


annyira túl van gondolva minden felhasználó által ez az önvédelmi baromság. ezerszer el lett mondva hogy az utca nem úgy működik, mint a YouTube videókban vagy Netflix sorozatokban. nem fog a nyílt utcán veled szemben 1VS1-ben felállni a roma támadó, aztán egy szépet boxolni veled. a valóságban semmi nem fog történni veled az utcán. ha pedig mégis, akkor az hátulról fog történni, csoportosan, amire nem fogsz te tudni se mentálisan se fizikailag felkészülni. aki az ilyen önvédelem ökörség miatt akarna küzdősportolni, az tényleg ne tegye. az tényleg inkább pszichológushoz forduljon, hogy kiderítsék, miért retteg ennyire a lakásból kilépve, és hogy miből fakad ez a paranoia.

2021. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MGéza ***** válasza:
100%

Pedig igen, a haverod tanácsa a leginkább használható ebben a helyzetben. Ha valami kétes alakok akarnak megállítani olyan fal dumával hogy "Figyeljél má' haver, segítsél már, van egy perced?" Akkor egyszerűen egy határozott "nem" kell és otthagynak a francba, lehetőleg meg se állj, rájuk se nézz.

Ha viszont félősen kerülgeted őket, akkor a viselkedésedből észreveszik hogy tartasz tőlük, lehet el is fogják állni az utadat. A gyáva alak előbb ad egy százast csak hogy lekopjanak róla és ezek az emberek elég jól olvassák a testbeszédet, hiszen abból élnek, hogy a nyuszikat kiszúrják.

Ha magabiztos vagy, inkább keresnek másik embert maguknak. Nem fognak belemenni egy nyílt bunyóba, kést villogtatni, mert a végén valaki rendőrt hív és kereshetnek másik helyet, azt meg több okból sem akarják.

2021. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

2

Nem akarok okostoji lenni,de engem igenis megakartak verni vonataluljáróban!

Mondom,az semmiért,és oda jött kötöszködni "mi mondtál?" "az k.. anyámat?""

És nem olcsó c tipusú emberke volt.

Meg az másik:

Villamoson nekem akart hajtani egy büdös patkány (c),mert vissza mertem neki pofázni,persze 2 vs 1 ellen.

Ezért jobb egy bicska vagy egy kést hordani magadnál..

2021. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

És mit csinálsz a bicskával? Leszúrod? Ha egyszer a bicskát előveszed, akkor azt hasznápni is kell, különben elveszik tőled és kibeleznek vele. Ez a baj a késsel.

Meg most komolyan, mit csinálsz a bicskával? Tényleg leszúrod a kötözködőt? Akkor vagy a társa fog téged szintén leszúrni, vagy ha nem, akkor utána te mész börtönbe, hála a magyar ügyészségnek és az undorító jogrendnek.

A kés a lehető legrosszabb önvédelmi eszköz. A legjobb a teljesen legális gázspray, amivel pofán fújod a támadódat/támadóidat, aztán elszaladsz.

2021. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7

Jó,talán van benne valam.

Akkor egy 18 alatti gyerköc mivel tudja magátt megvédeni?

Főleg olyan aki kisvárosi vagy esetleg falusi az tudja hogy bicska vagy esetleg máson kívűl nem igen tud használni..

2021. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

Jó,talánm dezodor,vagy szúnyog írtó ami talán tud hazsnálni,de avval is eléred hogy szemügyileg nyomorékká teszed,és talán rád fogják az egészet..

2021. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

hàt nem tudom, làttam màr hasonló, beleszólni csak 2* volt ilyen: lehel tèrem metrónàl egy fiatal csajba kötött bele egy alkesz. Ott nem volt semmi extra odamentem, ès mivel van több kijàrat egy màsikon kikisèrtem. a màsiknàl mèg koleszos voltam, a timot utcànàl a villamoson egy kissràcot akart kipakoltatni egy c..gàny. Szóltam neki hogy nem kellene. Majd mondtam neki hogy mi 9 en vagyun, ès megkèrdeztem hogy hànyad magàval jött. A vègèn a túlerő nyert nyugisan leszàllt.

azon kívül tènyleg nem sok volt, egy sràc kapot egy nagy verèst ott mentőt hívtunk, egy lànytól telót loptak, idős hölgytől nyaklàncot. Engem àtakartak verni, hogy talàlt a csàvó egy gyűrűt ès elcserèlnè. Összessègèben van bűnözès de nem vèszes, ez olyan 10 èv alatt jött össze. leginkàbb a behàtràlàs a legjobb taktika. jobb egy gyàva nyúl mint a halott oroszlàn. Vègső esetben 1 vs 1 ben ha olyan van megpróbàlhatod megütni,de nem tudhatod hogy van e nàlla fegyver. Küzdősport nem rosz, de van az az aràny ahol semmit sem èr...

2021. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!