Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én csináltam valamit rosszul...

Én csináltam valamit rosszul vagy az előttem haladók voltak szerencsétlenek?

Figyelt kérdés

Habár biztosan én csináltam valamit rosszul mert friss jogsis vagyok.

Az történt, hogy lakott területen kívül haladtam 85-90km/h körüli sebességgel. Haladtak előttem is illetve mögöttem is. Szembe forgalom gyér volt. Amikor az eset történt akkor szinte nem is volt.


Szóval egyszercsak egy hosszabb egyenes szakaszon észrevettem, hogy jön szembe egy visító mentőautó. Ugyebár én egyből azt néztem, hogy van e akadály a mentő előtt amelyet feltételezhetőleg ki szeretne majd kerülni. De mivel nem volt én nem változtattam a sebességemen és az irányomon hanem folytattam az utam úgy mint eddig.

Azonban ebben a pillanatban arra lettem figyelmes, hogy a két autó előttem lehúzódott teljesen az út szélére és 90-ről pumpálgatva a féket lelassítottak 40-50-re. Én csak ott lestem, hogy mivan. Nem értettem. Nyomja a fékpedált - elengedi a fékpedált - nyomja a fékpedált - elengedi a fékpedált. Ezt 3x elismételte és miután elhaladt a mentő vissza gyorsítottak.

Én mindig szoktam követési távolságot tartani így nem volt gond, de olyan váratlanul ért a lépésük, hogy ha nem tartottam volna beléjük megyek hátulról.


Szóval összegezve az esetet tulajdonképpen akkor én hibáztam azzal, hogy nem húzódtam le a mentő elől? Ez lett volna a helyes szituáció, hogy szorosan az út jobb szélére húzódok és lelassítok míg elmegy szemből mellettem? Mert ezt nagyon nem értem dehát előttem haladóknak biztos nem 2 hónapos jogsijuk volt mint nekem.



2021. aug. 21. 13:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Le kell húzódni, ők csináltak jól
2021. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Értem, akkor legközelebb tudni fogom

Köszönöm szépen a választ

2021. aug. 21. 13:44
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Elsőke? És mi indokolja a lehúzódást? Semmi. És ezt a pumpálós fékezést?

Kérdező! Attól, hogy kezdő vagy, még ne az legyen az alapállás, hogy úgysem tudsz semmit.

Egy kezdő vezető - feltéve, hkgy valóban megtanulta azokat - akár még szabályosabb is lehet a régóta vezetőnél.

Most szerzel rutint, most ismerkedsz a gyakorlattal. Rendben van ez így.

2021. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 qkker1 ***** válasza:
87%
Csak akkor kell lehúzódni , ha a mentőnek kerülgetnie kell a forgalmat, ha üres a sávja, akkor fölösleges.
2021. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
2. válaszoló:mert így kell és pont.
2021. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Ne köszönd, mer hülyeséget ír.

Valóban az MKJ-t használó járműnek utat kell biztosítani. Azon a módon, ahogyan az lehetséges. Ennek érdekében még kisebb mértékben a szabályokat is meg lehet szegni.

Ha a haladása akadálytalan, akkor minek húzódnál bárhová?

2021. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem így kell. És pont, pont vesszőcske.
2021. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt en is tapasztaltam, de ha masik savban szabadon tud mozogni a mento, akkor felesleges fekezgetni, meg lehuzodni
2021. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

Nehogy halgass az elsőre, nem kell lehúzódni.


Ha a mentőautó szemből érkezett és nem volt forgalom az ő sávjában akkor neked semmit nem kell tenned, menj az utadra. Ha van forgalom a sávjában akkor annak a forgalomnak és ti oldalatoknak is félre kell húzódnia mert így a két kocsisor között elférnek a mentőjárművek, de ha nincs előtte senki akkor nem kell lehúzódni, fékezni meg ilyen baromságokat csinálni.


Ha pl jön szemből a mentő egy hosszú, forgalommentes sávban és a ti oldalatokon erős a forgalom akkor ezzel a felesleges fékezéssel, félrehúzódással csak a ti oldalatok forgalma fog jobban összetorlódni, ami mögöttetek eredményezhet olyan helyzetet ahol már mindenkinek matekozni kell a szituáció megoldásán.


Feleslegesen nem kell fékezni. Nem a ti oldalatok, nincs előtte forgalom akkor figyelmen kívül KELL hagyni és haladni kell ezzel biztosítva hogy minél több jármű távolodjon attól az iránytól ahova a mentő tart.


Ha hátulról jön a mentő és idejében észreveszed és van helyed félrehózódni akkor fékezel és félrehúzódsz, biztosítod neki a szabad áthaladást. Ha erre nincs lehetőség és olyan a forgalmi szituáció, hogy egyikoldal sem tud lehúzódni akkor meg nyomod neki, mert ha mész 90-nel és téged üldöz a mentő az első normális kikerülési lehetőségig akkor még mindig hamarabb célba ér, mintha 5-10km/h-val két percig kerülgetné a balfszul félreállt autósokat.

2021. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na akkor mégis jól csináltam.


Köszönöm szépen a tippeket, hasznosak voltak.

2021. aug. 21. 14:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!