Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán bemutató barom,...

Autópályán bemutató barom, miért? Veletek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Tegnap autópályán jöttem haza, a külső sáv tele volt kamionokkal, a belsőben pedig lassú furgonok totojáztak, 90-100-nál többel lehetetlen volt haladni. Előttem felgyűlt a kocsisor, mögöttem egy Mercedes jelezte, hogy haladna (totál rám jött, majd a belső szalagkorlát felől "próbált" előzni). Nem tudtam elengedni, hisz előttem kocsisor, mellettem kamionok, azok alá meg már csak nem megyek be. Amint lehetőségem nyílt, lehúzódtam. Ekkor mellém jött, mellettem haladt kb. fél percig, pedig azért a belső jobban haladt és már előtte nem volt senki, majd észrevettem, hogy a szemkontaktust próbálta felvenni velem, mikor ez megvolt, akkor bemutatta a középső ujját ez a 40-50 közötti "úriember". Teljesen ledöbbentem, hogy ilyen pszichésen zavart emberek vannak, mintha én tehetnék bármiről is.

Miután bemutatott felzárkózott volna a kocsisor végére, ám kivágott elé egy tréler, ettől totál begurult, megelőzte jobbról és bevágott elé majdnem ütköztek.


Mással is volt már hasonló? Ok, hogy nagy a forgalom, meg a belső sávban is alig lehet haladni, de az ilyen pszichésen zavart minek ül autóba? Vagy miért nem fogad sofőrt?


2021. szept. 11. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nem ritka, de én magasan leszarom. Frusztrált idióták. Amúgy szinte kizárólag az M1esen történik ez csak, legalábbis velem.
2021. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

M1-en volt.

Napi szinten M3-on járok, ott még sosem tapasztaltam ilyet. M0-n szoktak még érdekes dolgok lenni (főleg letolás belsőben és érdekes előzések, amiknek szerencsére legtöbbször csak megfigyelője vagyok), de bemutatás még sosem volt.

2021. szept. 11. 10:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka az ilyen eset.
2021. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Magyarországon ez sajna rendszeres. Sok a frusztrált, idegileg labilis ember.


Nekem is volt, hogy 140-el előzöm az összefüggő kamionsort és a csóri valami lefingott 20+ éves audival folyamatosan jön a seggembe és villog. Na már most csak azért nem fogok kimenni a 90-el haladó kamionok közé, mert neki zabszem szorult a seggébe. Mentem tovább 140-el, majd ahogy lett a szélső sávban egy kicsit nagyobb hely kimentem, csórikám meg nekiállt mutogatni.

2021. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendőr előtt teszi, első ilyen alkalom után jogsit elvenném egy évre, és csak pszichológusi eredmény alapján engedném vissza. Második meg végleges lenne. Csak ez melósabb, mint gyorshajtókat fotózni. Amit indokoltnak tartom, de szint kizárólagos.

Olvastam valahol, hogy a szlovákok bizony ráugranak az agresszív vezetőkre. Gondolom nem ők egyedül.

2021. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Ilyet még nem tapasztaltam. De ilyen helyzetekben én alapból nem megyek a belsőbe, minek? Azért, hogy 10-el többet menjek, cserébe 2 méterrel mögöttem jöjjön valami hülye?
2021. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony nem foglalkoztam volna vele.

Mivel nem hibáztál.

Ja, nekem is kedvencem, mikor az életben folyamatosan elnyomott kisember akar szemmel verni, a közlekedésben keménykedni.


Mondjuk a platós furgonok vezetőitől megkérdezném, hogy óra szerint 100-zal mit keresnek a belső sávban, mikor egy gps 88 km/h-val haladó kamiont is kínkeservesen előznek meg.

2021. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

"Magyarországon ez sajna rendszeres."

Kedves kollega, ki kellene menni néha külföldre, aztán rájönnél, hogy máshol sokkal, de sokkal rosszabb a közlekedési kultúra.

2021. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Jól mondja az utolsó. Ukrajna kész életveszély. Tapasztalatlan sofőrnek nem ajánlom, hogy ki menjen. Akinek meg itthon régi vagy kicsi autója van az gyakorlatilag le van nézve teljesen. Azt le kell tolni az útról megkell előzni stb. Akinek meg új autója van, tök mind1 milyen azt hiszik, hogy gyakorlatilag bármilyen régebbi autót meg tudnak előzni. Amikor látom, hogy ilyen van seggembe mert, annyira menne, de már majdnem belém jön és közbe jönnek szembe is, akkor meglövöm a j rendszamú autómmal(ami ugye már régi és sz@r) aztán rájön, hogy nem is kell neki annyira rohanni. Ja és Minden tiszteletem azoknak akik a sok milliós autójukkal kulturáltan közlekednek. Mert van ilyen.
2021. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
8: rendszeresen járok külföldön és nem egészen ezt tapasztalom. Mármint Romániában, Ukrajnában nyilván rosszabb a szitu, de Ausztria, Svájc, Németország már ég és föld.
2021. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!