Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Titeket idegesít az ilyen...

Titeket idegesít az ilyen szituáció?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy haladtok például egy településen egy másik autós után mellékutcákban, viszont az előttetek haladó autós minden egyes "mackósajtnál" megáll állóra.


Mert ugyebár a KRESZ szerint csak a STOP táblánál kell megállni, viszont én sok helyen tapasztaltam, hogy állóra fékeznek olyan mackósajtos kereszteződésnél is ahol belátható az út.


Ti mit gondoltok az ilyen sofőrökről? Nem idegesítenek?

Egyébként engem nem idegesít, teljesen nyugodt vagyok viszont van olyan ismerősöm aki vergődik és erőszakosan igyekszik maga mögé tudni az ilyen állítása szerint "mazsola" sofőröket.



2021. szept. 12. 18:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem sietek sehova, megvárom nyugodtan. Ha sietek, akkor HA BIZTONSÁGOS, megelőzöm két utca között, vagy átmegyek egy másik utcába, ha van rá lehetőség. De olyankor sem tanúsítok agresszív magatartást, csak tudomásul veszem, hogy elcsesztem (az időt) és nem férnek bele a felesleges megállások.
2021. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

én olyan választ adnék, hogy

"Nincs semmi bajom az ilyen sofőrökkel, teljesen higgadtan elzötykölődök mögöttük, DE amint van rá alkalom, megelőzöm őket"

2021. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

#7

Pedig pont, hogy egy elsőbbségadás kötelező táblánál kéne arra készülnöd, hogy valaki állóra fékez. Ő pár méterrel előrébb van, valószínűleg többet lát, mint te mögötte. Mindig az előttünk lévő autóra figyelünk elsősorban, amikor ilyen kereszteződéshez közeledünk, csak másodsorban a keresztforgalomra. Pont azért, mert balesetveszélyes tud lenni, ha úgy dönt (teljesen jogosan) az elöl lévő, hogy inkább megáll, mert úgy érzi, nem férne ki, vagy úgy érzi, nem biztos benne, hogy rendesen belátja a kereszteződést. Ha te közben már nem őt figyeled, hanem gázt adsz a keresztforgalmat figyelve, abból lehet gyönyörű baleset, mondjuk akár körforgalomnál, akár sima kereszteződésnél.

A te vezetésed ebben a helyzetben NEM defenzív és ilyen helyzetben akár balesethez is vezethet, ahol te leszel a hibás. Mint írtad, ilyenkor néha kényelmetlenül nagyot kell fékezned. Ez csak a te hibád, ő végig előtted volt, nem hirtelen robbant be féktávon belül eléd. Csak akkor van validitása egy ilyen keményebb fékezésnek. Szinte minden más esetben a te hibád, valaminek a közvetlen következménye, amit te idéztél elő. Mint írtam, minden ember más, más kocsiban ül, más a nyomaték, lóerő, attitűdök összessége. Nem szerencsés úgy vezetni, mintha körülötted mindenki hozzád hasonló lenne.

2021. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
58%

10es vagyok. Nem tudom miért

le a 13mast. Igaza teljesen!!

2021. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

#13: egy messziről jól belátható kereszteződésben, ahol az áthaladó autósok többsége nem áll meg (ha nem jön senki) ott alapvetően nem úgy számolok, hogy megáll az előttem haladó. Ahogy pl. egy főúton sem számítok rá, hogy az előttem haladó hirtelen megáll.

Ha mégis megáll, nem gond, a vártnál nagyobb fékezéssel megállok mögötte, és ez nem azt jelenti, hogy vészfékezni kell, vagy belemegyek, mint amiket te vizionálsz, csak egyszerűen egy nagyobb fékezés, ami kényelmetlenebb, mintha csak lassítással átgurulnál a kereszteződésen.


Szerintem nincs élő ember, akit ne idegesítene akár csak minimálisan, ha az előtte lévő bénázása miatt állóra kell fékeznie, de ezek szerint ti ilyen nagyon felvilágosultak vagytok, gratulálok.

Én a kérdésre válaszoltam, engem idegesít, vállalom. Az, hogy ez nektek nem tetszik és ezért lepontoztok, az viszont parasztság.

2021. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!