Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet ilyen esetben rendőrt...

Lehet ilyen esetben rendőrt hivni?

Figyelt kérdés
Van egy baleset. a vètkes el is ismeri. De az autó nem az èn tulajdonom, hanem kölcsönbe van nàllam.Le van papírozva minden. De a tulaj azt mondta, hogy bàrki a hibàs, ès függetlenül hogy èn vagy a màsik, akkor is rendőrt kell hívni. Ti megèrtenètek ha rendőrt hívok, miközben korrektül (pl ha veled ütköznèk) elismered hogy a baleset a te hibàd, vagy èn ismerem el hogy az èn hibàm, arra hivatkozva, hogy a tulaj külön kikötèse ez?
2021. szept. 13. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amikor belém jöttek, mi is megegyeztünk, de egy korábbi eset miatt rendőrt hívtam. Engem akart megbírságolni, mert ok nélkül hívtam ki. Hogy az szabályos lett volna, vagy sem, nem tudom.
2021. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
szemèlyi sèrülèsre hivatkozni? mert akkor kötelező hívni
2021. szept. 13. 09:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Felesleges időpocséklás. Ha személyi sérülés nem történt,nem kell műszaki mentés és a felek korrektül rendezik,papírozzák,akkor nem kell rendőr. Többet ő se tud tenni. A vétkes sofőrnek meg kell adni a tulaj számát és vele rendezi az anyagiakat,az megint a biztosítón múlik nem a rendőrön. A rendőr akkor kell,ha nem ismeri be a vétkes,de akkor is feljelentés történik,szemtanúk kellenek,kamerafelvétel,és ez szépen húzódhat évekig is.
2021. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
màrmint pl fàj a nyakam...
2021. szept. 13. 09:53
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

4

Az nem sérülés..

De max.bevitetnek és a bíróságon kiderül,hogy semmi bajod ( orvosi papír) onnantól pedig hatóság félrevezetése is fennáll.

Továbbra sem ertem,ha megegyeznek,miert kell rendőr. Ez a lehető legjobb dolog.

2021. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5#Igen ez így van, ès az meg nem korrekt... Ès hogy vàrjak el korrektsèget, ha màr èn magam sem adnàm meg.... csak sz.r szitu, hogy elvàrjàk hogy rendőrt hívjak, miközben elismeri az illető....
2021. szept. 13. 09:58
 7/14 anonim ***** válasza:

A gépjármű vezetője köteles megtagadni az olyan utasításokat, amelyek ellenkeznek a jogszabályokkal és/vagy balesetveszélyes.

Nem mégy vele sokra, tudom. De elvileg hivatkozhatsz erre.

2021. szept. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

balesetveszèlyesnek nem mondanàm (elvègre az màr megvolt)

A jogszabàly ezt a rèszèt nembiztos jól tudom, ha sèrülès van akkor kell. De a btk aszem úgy kezdődik hogy a törvènyeket szigorítani lehet, enyhíteni nem. tehàt ez alapjàn nem tehetem meg hogy nem hívok mikor kell, de ha nem kell ès hívok az szigorítàs. Azt nem tudom hogy civel helyzetben ez hogy van...

2021. szept. 13. 10:16
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs a btk-ban olyan, amit írsz.
2021. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt van, ha érdekel a teljes szövege:

[link]

2021. szept. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!