Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Várhatóan bevezetik az elektro...

Várhatóan bevezetik az elektromos rollerek besorolását, mint közlekedési eszköz. Egyetértetek az intézkedésekkel? (Bővebben lenn.)

Figyelt kérdés

Terv szerint a max. 25 km/h sebességre képes, ill. a max. 350 W teljesítményű rollerekre a kerékpáros szabályozások (leszámítva az utasszállítást, mert azt tilos lesz rajtuk) lesznek érvényesek, míg az efölötti teljesítményű, és gyorsabb rollerekre pedig a segédmotoros kerékpárokra vonatkozó szabályok (kötelező jogosítvány, bukósisak kötelező használata stb.).

Már ideje volt, hogy legyen rájuk is vonatkozó szabály (mondom ezt úgy, hogy én is közlekedek ilyennel, kisebb teljesítményűvel, lásd fentebb), mert egyelőre gyalogosnak számítanak, de sokszor már gyorsabbak, mint egy bicikli.

Ti mit gondoltok ezekről a tervekről, illetve milyen tapasztalatotok van velük kapcsolatban? Gyalogosok, kerékpárosok, autósok, de más (akár elektromos) rolleresek véleménye is érdekel.



2021. szept. 15. 00:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Kell rájuk szabályozás, mert veszélyes amikor 20-al elhúznak az ember mellett a járdán. Nem számítasz rá és nem is hallod őket. A kezelő szempontjából meg KRESZ ismerete, illetve bukósisak használata elvárható lenne.
2021. szept. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem értek egyet. Én imádok vadulni az erőn felüli rolleremmel. Múltkor az autópályára is felmentem vele.
2021. szept. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

A legtöbb egyébként is 250w körüli 20-25km/h végsebességgel..

Sokakat nem érint..

Megmondom őszintén, engem pont nem érdekel mit szabályoznák, mert ez úgy lesz mint a 90et megfutó smkp esete.

2021. szept. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom nem lesz mobil mérőállomas ezeknek a vackoknak egy közúti ellenőrzés során...
2021. szept. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
3-as, már hogyne érintene sokakat? Rengetegen annak tudatában használják a járdán, hogy ez nem egy jármű, ergo nincs helye az úttesten. Holott ez marhaság, menetdinamikája, méretei összemérhetőek a kerékpàrokéval, így eddig is egyértelműen az úttesten lett volna a helyük.
2021. szept. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyetértek.
2021. szept. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Már régóta ideje volt, mert nem volt egyértelmű, hogy mik is ezek tulajdonképpen. A rendőrség szerint smkp volt, a bíróság már nem feltétlenül értett ezzel egyet. Smkp-ként szinte senki nem használta, pedig a nagyobb erősebb rollerelnél ez abszolút indokolt. Legtöbben gyalogosként és kerékpárként használták, de menetdinamikában a kerékpárhoz van sokkal közelebb áll. Szóval ideje volt már, hogy a járdáról lrpaterolják őket.
2021. szept. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Én autósként nagyon nem szeretem kerülgetni őket az úttesten. Mindig attól félek, hogy pofára esnek előttem-mellettem egy hangyaf***nyi méretű kátyúban azokkal a kis kerekekkel. Márpedig úthibából nem kevés van az országban.
2021. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8 igazad van, de a járdán meg szágduldoznak egyesek. Engem majdnem elütött, és még neki állt feljebb.
2021. szept. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Én csak a jogsival nem értek egyet, ill. részben nem értek egyet. Szerintem különbséget kellene tenni városi és vidéki közlekedés között. Városi forgalomban való közlekedésre kelljen jogosítvány, bár én úgy gondolom, hogy nagyobb teljesítményű rollerre vagy kerékpárra is elég volna egy kresz vizsga. De hogy egy pár ezer fős településen valaki helyben eljusson A-ból B-be, egy ilyen kis fisz-f.sz "mopeddel", ami 45km/h-s sebességre képes, vagy nagyobb teljesítményű rollerrel, kerékpárral, azért jogosítványt követelni, hát az nonszensz!

Nagyvárosban (főváros, megyeszékhely) meg lelke rajta mindenkinek, de én úgy gondolom, hogy sehová sem valók ezek a közlekedési eszközök. A járdán a járókelőre jelent veszélyt, az úttesten önmagára és az autósokra is egyaránt. Úgyhogy én pl. nem használnám városban, biztos, hogy nem mernék sem az autósok sem a járókelők közé hajtani.

Én elektromos kerékpárt használok, arra tök jó, hogy kiguruljak vele a telekre úgy, hogy ne úgy érjek oda, hogy már egyszer elfáradtam. Ha a kerékpárt a lejtőn elengedem, akkor motor nélkül is átlépem a 25km/h-s sebességet, ezért is nonszensz motor teljesítményhez vagy sebességhez kötni jogosítvány meglétét. Józan ész! Mondjuk 10.000 főt meghaladó városban ahol észnél kell lenni, ott legyen egy kresz vizsga, vidéken meg le van sz-rva!

2021. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!