Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Várhatóan bevezetik az elektro...

Várhatóan bevezetik az elektromos rollerek besorolását, mint közlekedési eszköz. Egyetértetek az intézkedésekkel? (Bővebben lenn.)

Figyelt kérdés

Terv szerint a max. 25 km/h sebességre képes, ill. a max. 350 W teljesítményű rollerekre a kerékpáros szabályozások (leszámítva az utasszállítást, mert azt tilos lesz rajtuk) lesznek érvényesek, míg az efölötti teljesítményű, és gyorsabb rollerekre pedig a segédmotoros kerékpárokra vonatkozó szabályok (kötelező jogosítvány, bukósisak kötelező használata stb.).

Már ideje volt, hogy legyen rájuk is vonatkozó szabály (mondom ezt úgy, hogy én is közlekedek ilyennel, kisebb teljesítményűvel, lásd fentebb), mert egyelőre gyalogosnak számítanak, de sokszor már gyorsabbak, mint egy bicikli.

Ti mit gondoltok ezekről a tervekről, illetve milyen tapasztalatotok van velük kapcsolatban? Gyalogosok, kerékpárosok, autósok, de más (akár elektromos) rolleresek véleménye is érdekel.



2021. szept. 15. 00:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%
* Persze hozzáteszem, ahol a törvények születnek, ott még soha az életben, egyszer sem számoltak azzal, hogy nem csak nagyváros létezik. Szóval, hogy tovább ne menjek, egy pár ezer fős kisvárosban elég érdekes szituáció volt az, hogy a boltban maszkot kellet húzni, miközben hétköznap, napközben 1-2 ember volt a boltban, plusz a dolgozók. Az is érdekes volt, mikor "csúcsidőben" 4-en is a pékségbe akartunk vásárolni, és csak 1 ember lehetett benn, a másik 3 kint várakozott. :D De mikor a kötelező lett az utcai maszkviselés és egyedül battyogtam maszkban a "főutcán", (mert a rendőr rám szólt!!! halál komolyan!) akkor úgy pofán tudtam volna vágni valakit "odafenn", hogy foga nem marad!
2021. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#10-11 A közlekedés azért tipikusan olyan dolog, aminél minél egységesebb szabályozás kéne, nem pedig ilyen hülyeségek, hogy vidéki meg városi közlekedés. Egyáltalán mi alapján döntenéd el, hogy mi számít nagyvárosnak? Pl. Szegeden mehetnék a rolleremmel egyféle szabályozás szerint, aztán átmegyek a kerékpárúton Hódmezővásárhelyre egy második szabályozás (lakott területen kívülre vonatkozó) szerint, ahol a városban már egy harmadikféle szabályozás van? Nonszensz az elképzelés... (A maszkos, boltos példákban igazad van, a közlekedés szerintem más kategória.)


Hogy az eredeti kérdésre válaszoljak: Én örülök ennek a tervezett szabályozásnak, én is pontosan így határoztam volna meg a rolleres közlekedés szabályait.

2021. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kell szabályozás, de korrekt és ésszerű!

Egy nagy teljesítményű roller sem robogó, a kis kerekeivel, keskeny kormányával nem tud úgy közlekedni!

Lehessen vele kerékpárúton menni, ne kelljen motoros sisakot cipelni, legyen elég a kerékpáros sisak!

2021. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%
nem az elektromos rollerrel van a baj, hanem ezzel sz@r balkáni országgal, ahol lepusztult, kátyús utakon kell bukdácsolni.
2022. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!