Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt ugye nem kell indexelni?

Itt ugye nem kell indexelni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a helyet google térképen bejelölni, remélem jól hozza be:

[link]


tehát a védett útvonalra hajtok rá, fizikailag egyenesen. Kell indexelnem, ha ott akarok továbbmenni? (A stop tábla után)


2021. szept. 23. 21:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
47%

Van jogsid? Akkor tudod a választ.


Nem az alapján indexelsz hogy fizikailag merre mész, kanyargós úton sem indexelsz össze-vissza minden kanyarban. Akkor ezek alapján szűrd le hogy vajon kell-e. PErsze hogy kell.

2021. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell indexelni, egyenesen haladsz.
2021. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

És ha kell, akkor merre?


Van jogsim, de nem tudom. A kreszben a védett útról való letérésnél írnak irányjelzésről, a ráhajtás viszont nincs ott. Ennél az útnál, (ez talán nem látszózdik) csak egyenesen lehet menni, ha balra kanyarodnánk, arra külön leválasztott rész van. Akkor jobbra indexelnél?

2021. szept. 23. 22:13
 4/32 anonim ***** válasza:
26%
2021. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%
#1: nézz meg pár kresz vizsga feladatot. Ilyen helyzetben sosem indexelnek az ábrákon.
2021. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
#5 Jogos hisz ott van az utca jobbra így félre érthető.
2021. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

#4


Ebben nem találtam meg a választ. Lehet, hogy én vagyok fáradt, de itt azt láttam, hogy aki a "védett úton" közlekedik, az mikor hogy indexeljen. Ráhajtást nem találtam, de lehet, hogy csak bamba vagyok.

2021. szept. 23. 22:19
 8/32 anonim ***** válasza:
53%
Stop táblánál megállsz.Index balra,elindulás,majd index vissza. Geometria tekintetében,valóban egyenesen fogsz menni,de egy védett útvonalra fogsz"kanyarodni".
2021. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom hogy kötelező-e de én szoktam itt balra indexelni.

A legroszabb ami történhet hogy kopott kicsit az indexkapcsoló meg villogott 4 et a lámpa.


"csak egyenesen lehet menni, ha balra kanyarodnánk, arra külön leválasztott rész van. Akkor jobbra indexelnél?"


A kihajtás előtt egyből lehet menni jobbra a könyvtár felé, tehát ha nem célzottan oda akarsz menni akkor én jobbra nem indexelnék. A balra kanyarodó még elég messze van innen szerintem nem összekeverhető. Persze ez csak az én megszokásom és nem a kresz.

2021. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell, de nem is lenne értelme, sőt félrevezető lenne.

Ha balra indexelsz, akkor azt gondolhatják, hogy a főúton balra fogsz kanyarodni (tegyük fel, hogy nem látszik a záróvonal).

Ha jobbra indexelsz, akkor azt gondolhatják, hogy a jobbra lévő mellékútra fogsz kanyarodni.

Ha nem indexelsz, az viszont tök egyértelmű.


De nézzétek meg a hivatalos kresz kérdés ábrákat. Egyiken sem indexelnek ilyen helyzetben.

2021. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!