Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az autó kigyullad, mi a...

Ha az autó kigyullad, mi a legjobb teendő?

Figyelt kérdés

Mondjuk menet közben kigyullad a motortér.

Ilyenkor mit érdemes legelőször csinálni illetve milyen sorrendben?

-ha van tűzoltó készülék elkezdeni az oltást

-menteni az értékeket

-értesíteni a tűzoltóságot


Oké talán a legjobb ha oltani kezdi az ember, de ha nem sikerül akkor meg a többi opció lenne észszerűbb.


Na meg hogyan érdemes oltani? Ha nem nyitjuk fel a motorháztetőt nem tudjuk oltani, ha felnyitjuk akkor meg a sok levegőtől jobban lángra kap.



2021. szept. 24. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem akarsz megdögleni, akkor fuss.
2021. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Egy 25 kilós, érvényes porral oltó elég jó cucc.

De ha valamennyire is már lángra kapott menet közben a motortér, megette a fene az egészet, azt is helyreállítani nem 2 forint.

Elégett, összeolvadt vezetékek, érzékelők, olyat mond rá egy márkaszervíz, hogy még a tehetősebb tulaj is hanyatt vágja magát.

Legjobb egyből hívni a tűzoltót, de inkább meg se venni olyan típust, ami hajlamos az öngyulladásra.

2021. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Nekem már gyulladt meg a motortérben pár vezeték...

Leállt a kocsi, indítottam volna, de hatalamas füst szállt fel. Felnyitottam a géptetőt, láttam hogy égnek a generátor és az önindító kábelei meg pár műanyag. Mikor rájöttem hogy a fújkálás nem segít, akkor a pulcsimmal oltottam el. Azóta van a kocsiban tűzoltó készülék is...

2021. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 D. Brasco ***** válasza:
26%

"-ha van tűzoltó készülék elkezdeni az oltást

-menteni az értékeket

-értesíteni a tűzoltóságot"


Ezek a kis autós tűzoltó készülékek kb semmit nem érnek....tüsszentenek egy nagyot azt csókolom....kb egy nagyobb meggyújtott zsebkendőt nem lehet velük eloltani.A masik,meg hogy mire te menetközben észre veszed hogy kigyullasdt a motortér már régen késő....azt a tüzet már csak rendes több kilós palackkal lehetne normalisan eloltani....igy maradt az értékmentés meg a futás....aztan tisztes távolból majd hívhatod a tűzoltókat.

2021. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

első, hogy mentsd magad. Az utastérben lévő tűzoltó készülék erre szolgál

utána értékeket, ha könnyen menthetőek, majd értesítsd a tűzoltókat


mielőtt a motorteret kinyitnád, tedd rá a tenyered; ha forró, ne nyisd ki, mert belobban és csak jobban fog égni! Pici tűz esetén nem lesz forró, és akkor tudod oltani a kézi készülékkel.

2021. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Megállni, kipattanni, kocsiból kirámolni mindent, ha van benne valami és ha van jó nagy oltó akkor előbb alulról jól felfújni vele, majd résnyire nyitott motorháztetőn át befújni több irányból.
2021. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#3 Minden egyes autó ki tud gyulladni ha teljesülnek bizonyos motorikus vagy autóvillamossági feltételek.
2021. szept. 24. 11:44
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Tudom, főleg ha hiányzik egy test kábel, meg zárlatos a generátor és összedugsz egy csatlakozót, amiről nem tudod hogy miért volt széthúzva😅
2021. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt mondják, hogy NEM szabad felnyitni a motorháztetőt, mert akkor oxigént kap a tűz, és mégjobban belobban. Megállsz, mented a cuccaidat, és aztán befújsz a résbe (felnyitás nélkül) egyik kezeddel, másikkal meg hívod a tűzoltókat.
2021. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%
Ja, és persze BMW-t nem szabad venni :D
2021. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!