Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennél a videónál kinek a...

Ennél a videónál kinek a hibája lett volna, ha meghal/elütik a biciklist?


2021. szept. 27. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyalogos átkelőhely - gyalogosok használják.

Kerékpár a KRESZ-ben járműnek minősül. Evidens, hogy a gyalogosnak elsőbbsége van a zebrán, a kerékpárosnak csak akkor, ha tolja.

2021. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszoKAT, az is tetszett, amit töröltek: a biciklis volt a f@sz vagy valami ilyesmi.

Nekem is volt hasonló esetem, mellékutcából kivágódó kivilágítatlan biciklis novemberi ónosesőnél. Szétfaroltam az utat, de megálltam.

Szeretném tudni, ha ilyen esetben elüt egyet az ember, mennyi az esélye, hogy börtönbe kerül?

2021. szept. 27. 22:49
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Nulla.

Közlekedési baleset okozásánál, ha nem vagy részeg, és nagyon durva szabálytalanságot sem csinálsz (mint Eva Rezesova, amikor 200-zal rohant bele az előtte levőbe), akkor maximum felfüggesztett kapnál.

Itt meg konkrétan semmit, mert teljesen szabályos lennél.

2021. szept. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

A nagyobb felelősség a biciklist érte volna, de szerintem ha ebből baleset keletkezik akkor itt az autóst is megráncigálják, mert a videó alapján az jön le, hogy körültekintés nélkül folyamatos sebességgel haladt és eszébe nem jutott a fékbe lépni.


Akkor lenne 100%-ban a biciklis a felelős ha guminyikorgás + tokió driftes kormányrángatós manővert látnánk az autóstól mert az minősül a "mindent megettem" - nek.

2021. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Az autósnak felróható, hogy nem fokozott óvatossággal közelítette meg a gyalogátkelőt, ha egy gyalogos jött volna a kerékpáros helyett, akkor kb. ugyamez játszódott volna le.
2021. szept. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De alapvetően a kerékpáros nem adott elsőbbséget, így elsősorban ő lenne a hibás.
2021. szept. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Biciklista kegyetlenül megszívná, de sajnos az autós szemszögéből olyan mintha gyalogost ütött volna el, enyhítő körülmény, hogy full szabálytalanként ment elé akkor is ha megmurdel a csávó.
2021. szept. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Különben, ha a járdán nem lehet bicikliznie, akkor mégis hogyan kerülhetne a zebrához hajtott biciklivel? Sehogy. (persze a 12 éven aluli gyerek főútvonal mellett megjelenhet, jellemzően szerencsétlenkedve, de neki is csak akkor van elsőbbsége, ha tolja a zebrán)
2021. szept. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyõzõdött annak veszélytelenségérõl. Az úttestre váratlanul nem léphet,"

ha a biciklis körülnézés nélkül behajt az autó elé, akkor azt féktávolságon belül tette volna, így nem az autós a hibás. Gyalogosan sem léphet elő a semmiből, csak úgy elsőbbsége van, azaz az autósnak elsőbbséget kell adnia, ha szokásos fékezéssel meg tud állni a zebra előtt.

2021. szept. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Biciklisként mondom, hogy az ilyen megérdemelné, hogy elgázolják, csak az autó sofőrje nem érdemelné meg, hogy ezt átélje.
2021. szept. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!