Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen elhelyezett...

Lakott területen elhelyezett sebességmérő tábla be tud mérni?

Figyelt kérdés
Mielőtt beértem lakott területen belülre, akkor láttam hogy fent van azon a táblán ami jelzi hogy mennyivel mész, és rajta volt egy fekete kamera. Olyan volt mint ha villant volna. Lehetséges?

2021. okt. 2. 17:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Igen. 2 héten belül megtudod, sajnos lehet kapni fogsz egy borítékot, benne egy csekkel(én tegnap kaptam).
2021. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem mondod.. pedig azt mondták hogy azok a táblák nem mérnek
2021. okt. 2. 18:37
 3/14 anonim válasza:
0%

Nem mondom, írom.:)

És mint írtam, hogy LEHET, ami azt jelenti, hogy nem biztos. Pár héten belül ha nem érkezik postán boríték, akkor valószínűleg nem az volt.

Miért tetted fel a kérdést, ha tudod a választ?

Mert egy picit azért benned van a félelem, hogy a környéken lakó jóskapista mégsem tudja biztosan megmondani, hogy az traffipax volt-e.

2021. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
A traffik nálunk NEM villannak. Azok a táblák csak lassításra próbálnak ösztönözni.
2021. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3. Ha azt mondanám hogy nem félek tőle, akkor hazudnék. Teljesen igazad van, most már úgy is mindegy. Vagy lesz vagy nem.
2021. okt. 2. 18:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a nagyon régi traffipaxok villantak, manapság már egyik sem. Azt odahaluztad, vagy valaki villantott körülötted. Amivel biztosra tudsz menni, hogy kötelező a fix traffiknál “közúti ellenőrzés” tábla kihelyezése, ránézel a helyszínre google térképre és ha nincs ott tábla, akkor biztos nem mért.
2021. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
A büntetéshez is felhasználható pontos sebességméréshez nem elég egy pici kamera. Nézd meg az autópályákon lévő fém dobozokat vagy a Véda kapukat. Egyik se csak egy kamerából áll.
2021. okt. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
#6: lakott területen lévő fix traffiknál nincs tábla. A véda kapuknál van, de ami csak traffi doboz, ott nincs.
2021. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

A kihelyezett sebességmérő készülékek bemérnek és megmutatják neked, hogy mennyivel mentél. Ennyit csinálnak, nem többet.

Minden telepített trafipax előtt van egy kék alapu, kamerát ábrázoló KRESZ tábla. Ha ilyet nem láttál, biztosan nem büntet.

2021. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Ezeknél a sebességmérő és jelző fénytábláknál sokszor szokott lenni forgalom figyelő kamera, amivel nyomon lehet követni a forgalom sebességét, az út telítettségét, torlódásokat.
2021. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!