Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen jelzések azok, amiket...

Milyen jelzések azok, amiket minden sofőr tud és használ utakn és érdemes ismernem?

Figyelt kérdés
Pl van, hogy valaki villog, meg ilyenekből szeretnék egy gyűjteményt. Kérlek komoly válaszokat, mert ez fontos
2021. okt. 22. 09:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Meg olvastam még itt olyat, hogy ha hátsó ablaktörljt egyszerileg megnyomom jelzi, hogy maradjonak le. Ez mennyire valós?
2021. okt. 22. 09:50
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

távolsági fényszóróval villantás több dolgot jelenthet; 1. gyere, beengedlek, 2. vigyázz, jövök és nem engedlek be (külföldön ez a jellemző), 3. rendőr, 4. hülye vagy?!, 5. köszönöm

Tehát ezzel nem mész sokra. Ha villantanak, a helyzet alapján próbáld kitalálni, hogy mit jelent.


Vészvillogó, szintén több dolgot jelent: 1. köszönöm, 2. műszaki hiba (külföldön ez utóbbit ismerik), 3. szabálytalanul parkolok


Index jobbra-balra váltogatása: ez végre egyértelmű: köszönöm

2021. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Egyet nem értek. Miért fontosak neked ezek a nem hivatalos, összevissza használt jelzések. Addig oké, hogy érdekel, de mi benne a fontos?
2021. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mert leszóltak már hogy nem értettem
2021. okt. 22. 10:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni vele. Az én fejemet már azért is leüvöltötték, mert teljesen szabályosan, vonal mögött, sáv közepén állva adtam elsőbbséget, a *** meg csak kanyart levágva tud közlekedni stb.
2021. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt kiegészítve: még tavasszal jöttem haza estefelé, a nap már lement de még nem volt teljesen sötét. Egy előttem haladó autó fel-le kapcsolgatta a fényeit, ami először nem esett le, de miután 2-3x elismételte rájöttem, hogy nem kapcsoltam fel a tompított fényszórókat :'). Hülyének éreztem magam, de azóta legalább tudom.
2021. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell értened, amúgy a szituáció adja.

Pl kanyarodnál ki egy kereszteződésbe és az egyik autó meg áll és villog akkor azt jelzi hogy el enged.

Ha csak simán (általában) kettőt villant a szembe jövő akkor általában trafit vagy rendőri ellenőrzést jelet - itt megjegyezném hogy ezért büntethetnek ha így jelzed a másik autósnak

Találkoztam már olyannal főleg buszosok és kamionosok szokták alkalmazni, hogy egy kicsit hosszabb villantás balesetet jelez a következő útszakaszon

A sok egymást követő villantásnak (és mellé/vagy gyakran dudálás) egyfajta "hülye vagy tesóm?" jelentése van.

Na meg van mikor egyet-kettőt villogtatsz hátrafele az elakadásjelzővel, ez a "köszönömnek" felel meg, pl megköszönöd hogy ki engedett a parkolóból.

2021. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer vagy kétszer felvillantott lámpa jelezheti azt is, hogy ki van égve a lámpád.

Ha vakítasz (reflektor, vagy a tompított túl magasra van csavarva), akkor az vagy egy rövid villantás, vagy másoknál kissé hosszabb.

Az biztos nyilvánvaló, de még nem írták, hogy köszönetet inteni vagy elnézést kérni felemelt tenyérrel is lehet.

2021. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

"távolsági fényszóróval villantás több dolgot jelenthet; 1. gyere, beengedlek, 2. vigyázz, jövök és nem engedlek be (külföldön ez a jellemző), 3. rendőr, 4. hülye vagy?!, 5. köszönöm"


Ezt még tudom sorolni:

6. Nyitva a tanksapkád

7. Nincs felkapcsolva a lámpád

8. Fenthagytad a reflektort, kibassza a szemem

2021. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
magyar autópályán belső sávban balra indexel mögötted, vagy csak villog akkor elégedetlen az addig elért sebességeddel. ha közben a tükörben látod, hogy ordíbál akkor anyukád egyik foglalkozását emlegeti még pluszban.
2021. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!