Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » GKI nélkül mit lehet vezetni?

GKI nélkül mit lehet vezetni?

Figyelt kérdés
Ha megvan a C kategóriás jogosítványom, de még nincs meg a GKI vizsgám, így mit vezethetek? Tudom, hogy mentő, tűzoltó autóhoz nem kell. De ezeken kívül önmagában mire jó? Köszi!

2021. okt. 29. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

A saját teherautódat el a boltig meg vissza...

Csináld meg a Gki-t, ha nem csak otthon akarod nézegetni a jogsidat.

Én is most csináltam meg, tegnapelőtt jött meg a kártya😁

2021. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Munkát nem vállalhatsz.

De ezt csak akkor csináltasd meg ha már lesz munkád mert ez lejár 5 év után és újítani kell akkor. Ami megint kemény pénz.

2021. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Kukásautót (kihalásos alapon lehet bekerülni), közútkezelő járműveit.
2021. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Engem még gki kártyával is elzavarnak mindenhonnan, mondván nem vesznek fel pályakezdőt.


23/F

2021. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Áramot
2021. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Saját célra vezethetsz bármilyen C kategóriába tartozó teherautót, de hivatalos munkavégzésre nem használhatod. Tehát mint hivatásos közúto árufuvarozói gépkocsivezető nem dolgozhatsz, mert kötelező a GKI és a tachográf kártya hozzá. De ha te bérelni szeretnél egy teherautót saját célra, mondjuk költöztetés, akkor vezethetsz olyat amilyet szeretnél, stb.


Csak dolgozni nem dolgohatsz vele úgymond ezek megléte nélkül.


Hülyeség hogy semmire nem jó, mert ez ebben a formában nem igaz. Saját célra vezethetsz te billencsest, és viheted a józsi bácsinak is a sódert (saját vagy bérelt autóval).


Kukásautóra például nem kell, tűzoltó autóra nem kell, a honvédség, rendvédelmi szervek és a közút járműveire nem kell. (KRESZ-ben benne van. Legalábbis én e-learningen tanultam) Ők nem hivatásos gépkocsivezetők úgymond, hiszen ők napizós munkát csinálnak, ő nekik elsősorban nem az a hivatásuk, csupán azokkal (is) dolgoznak, és elengedhetetlen számukra a megfelelő munkavégzéshez.

2021. nov. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!