Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tudok tenni ebben az...

Mit tudok tenni ebben az esetben? Az életem veszélyben forgott!

Figyelt kérdés

Tegnap este mentem haza vendégségből, kora délelőtt ittam pár felest de reméltem hogy már nincs bennem mivel késő este volt. Eleve nagyon félek vezetés közben de elkezdtem haza vezetni, elég lassan. Minden autót elengedtem, betartottam a sebességet, többször is ellenőrzitem hogy égnek-e a lámpák stb.

Aztán kiértem a városból, és rámentem a 10-es útra ahol elég gyér volt a kivilágítás és már abszolút nem éreztem magam biztonságba ezért csökkentettem a sebességet. Autóztam hosszú percekig , már kezdtem elég nyugodt lenni amikor megláttam azt hátulról a tükörből hogy egy fénypár nagyon nagy sebességgel közelít aztán megáll közel hozzám. Az út nedves volt és én nem éreztem jól magam.

Aztán még rosszabb történt. Azt láttam hogy villog rám hátulról aztán pedig felkapcsolta a reflektort. Akkor tanító jelleggel megnyomtam a féket hogy lássa a féklámpám villanását és viselkedjen udvariasan az úton!

A következő pillanatban hangos motor zúgást meg kerékcsikorgást hallottam , olyan hang volt mint mikor bekapcsol a turbó dízel és azt láttam hogy egy fekete bmw előz engem és direkt milliméterekre közel ment hozzám és egy vonalba maradt velem hát annyira megijedtem és dühös voltam hogy a torkomban dobogott a szivem és teljesen le fagytam. Záróvonalon előzött. Mikor elém került és már elég messze volt akkor elkezdte nekem villogtatni a féklámpáját meg valamiért felvillantotta a vészvillogót (ezt amúgy nem értem???) aztán megint hallottam azt a nagyon rossz és hangos motor hangot és olyan gyorsan eltűnt a bmw hogy elszámoltam 3 ig már nem láttam. Volt egy zebra ott se lassított le.

Szörnyű sebességgel mehetett.

Nagyon rémült és ideges voltam , félre kellett állnom és 15 percig levegőztem mert vert a szivem és szorított a mellkasom!

Ez volt életem leg rosszabb élménye.


Azóta nem merek autóba ülni és már vagy 10x hálát adtam az Istennek hogy megmentette tegnap az életemet + elkezdek másképp élni mert hálával tartozom ezért az Úrnak hogy nem hagyott veszni.


Viszont mit tudok tenni?


Ilyen gyilkosviselkedést én az úton nem tolerálok.

Ilyen barmok vannak az úton??

Ide jut az ország? Azonnal jogosítvány elvesz!



2021. nov. 13. 14:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Ne ülj autóba.
2021. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De az ilyenek ülhetnek?
2021. nov. 13. 14:52
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg ne vetess, ha félsz vezetni. Vagy legalább ne emberkedh a másikkak, ha enbyire kikészít, hogy válaszolnak rá.
2021. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Erőltetett a sztori.
2021. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tolerálod a gyilkos viselkedést? Te generálod büntető fékezessel, ittas vezetéssel és az úton töttyögéssel! Ne vezess! Azonnali jogsi elvétel, neked!
2021. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
3 az úton udvariasan kell viselkedni, én csak ezt mutattam neki
2021. nov. 13. 15:03
 7/32 A kérdező kommentje:
Veszek kamerát!
2021. nov. 13. 15:04
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

1) ne vezess ittasan

2) ne provokálj feleslegesen (igen, a tanító jellegű fékezgetés provokáció)


Valószínűleg indokolatlanul lassan haladtál, ezért villogott rád. Mégis mit reméltél attól, hogy fékezgetsz előtte?

2021. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
93%

#2 Nem, ők sem. De ne a másikra mutogassunk már állandóan, éppen ezért ilyen szar a magyar forgalom, mert soha senki nem veszi észre magát, csak a másikra mutogat.


Igen, a BMW-s egy kretén fasz volt. Megsimogatjuk a kis buksidat, tessék lenyugodni, igazad van. Most örülsz?


De ez nem változtat azon a tényen, hogy a te viselkedésed ugyanolyan rossz volt. Indokolatlanul lassan haladni pontosan ugyanolyan veszélyes, mint túl gyorsan. A te vezetési stílusod legalább akkora büntetést érdemel, mint az övé. És csak a miheztartás végett: mindkettőt a jogosítvány bevonásával jutalmaznám. Aki nem tud értelmesen vezetni, az ne vezessen. Se az, akinek betonlába van és 7000-es fordulatszám alatt nem tud létezni, se az, aki nem mer hozzáérni a pedálhoz, mert "JAJNAGYONGYORS".

2021. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Azt reméltem hogy majd leáll. Először villogott sokat aztán egy idő után felkapcsolta a reflektort, elvakítva engem. :(
2021. nov. 13. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!