Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez a jelzés mennyire elterjedt?

Ez a jelzés mennyire elterjedt?

Figyelt kérdés

Még kezdő sofőrként az első télen találkoztam vele. Télen városban elég szar a láthatóság, egyrészt vakít a szembesáv fénye, másrészt itt nálunk a közvilágítás is úgy van beállítva, hogy az út szélét már nem világítja, szóval a zebránál ácsorgókat nagyon nehéz észrevenni néha. Egyszer előfordult, hogy a szembesávban aki észrevette és lassítani kezdett, az rögtön átvillantott nekem. Én semmit nem láttam a gyalogosból, de vettem a lapot. Baromi hasznosnak találom, mert a zebránál ez a legveszélyesebb, mikor az egyik sáv megáll, a másik meg nem.


Átvettem ezt én is és azóta jópárszor használtam már, de egy alkalomra sem emlékszem, amikor elértem volna vele bármit is. Illetve azon az egy alkalmon kívül velem szemben sem használta más. Szóval az érdekel, hogy ez esetleg egy olyan jelzés, ami nem széleskörben ismert/elterjedt, vagy egyszerűen csak leszarják az emberek? Ha belvárosban zebra környékén rád villantanának, neked leesne a kétfillér és tudnád mit jelent?


2021. nov. 30. 16:57
 1/7 A kérdező kommentje:

"Télen városban elég szar a láthatóság"


Persze nem csak télen, hanem bármikor sötétben...

2021. nov. 30. 16:58
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Semennyire.


Amúgy meg a zebránál lassabban kell menni és be kell állítani normálisan a fényszórókat...

2021. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha csak fele annyira lenne mindenkinek jól belőve a fényszórója, mint nekem, akkor nem égne ki a retinám és látnék rendesen. :)
2021. nov. 30. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Én mondjuk szoktam villantani, de csak akkor, ha nincs túl közel a szemből érkező a zebrához, nehogy a gyalogos elinduljon anélkül, hogy a szemből érkező elsőbbséget adna neki.
2021. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Jól van tanító bácsi… Szerinted az, hogy észlelek egy gyalogost, akit természetesen àt is engedek, nem egy potenciális veszélyhelyzet abban az esetben , ha a szemből érkező nem észleli a gyalogost? Járulékos előnyként a gyalogos is érteni fogja, hogy én igenis át fogom őt engedni. Pont, hogy sokkal egyértelműbbé teszi a szituációt, okoska!


(És nyilván nem használom olyan helyzetben , amikor más , hozzám közelebbi közlekedő magára veheti a jelzésemet. )

2021. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez félrevezető és balesetveszélyes.

A gyalogos azt hiheti, hogy neki villogsz (átengeded/sürgeted), ezzel (hamis) biztonságérzetet adsz neki, ezért elindul, a másik autós meg lehet nem is vesz észre semmit az egészből és kivasalja.

Persze jogi felelősség nem téged terhel, de ettől még nem szerencsés.


"Tanuljátok már meg végre, hogy a fényjelzést arra lehet használni, mint a hangjelzést."

Miért kéne megtanulni azt, ami csak a te agyad szüleménye?

Idézem a kreszt:

"(6) Fényjelzést adni a távolsági fényszóró felvillantásával szabad, feltéve, hogy ez a közlekedés többi résztvevőjét nem vakítja el."

2021. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#7 Nem érzem, hogy ez bármin változtatna. A puszta megállás is jelzés a gyalogosnak, hogy átengedem, mégsem szambázik keresztül az úttesten azonnal. A szemét attól még tudja használni.
2021. dec. 1. 04:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!