Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek jó az oktatóm?

Szerintetek jó az oktatóm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg a 12. vezetési órámnál tartok, és eddig eléggé vegyes érzéseim vannak az egésszel kapcsolatban. Magát a vezetést nagyon élvezem, viszont aggódok hogy nem leszek eléggé felkészülve majd a vizsgára. Lassan itt a kötelező óraszámnak a fele, ami tudom hogy nem egyenlő azzal hogy már egyből megyek vizsgázni a 30. óra után, viszont eddig nagyon kevésszer parkoltam, és nem is mondanám úgymond ,,rendes"" parkolásnak. Ugyanis eddig csak úgy volt hogy odaálltam a padka mellé amikor hazavitt és ennyi. Még sohasem volt az hogy azt mondta volna hogy rendben akkor gyakoroljuk a parkolást. És emiatt kicsit aggódok. Összességében nagyon jófej az oktatóm, egyik legnyugodtabb ember akivel valaha találkoztam, és miközben vezetek a városba akkor is mondja hogy itt ott mire kell figyelni. Viszont úgy érzem hogy ezeket a rutinfeladatokat nagyon hanyagoljuk, pedig valójában ez az egyik legfontosabb:/ Mi a véleményetek erről, szerintetek mit csináljak?

2022. jan. 7. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szólj neki, hogy szeretnéd gyakorolni a parkolást. Ennyire egyszerű. 12. óránál nem is kell még jól mennie a vezetésnek, itt fog elkezdeni menni a vezetés, egyre jobb lesz.
2022. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
12 óránál még ne a parkoláson járjon a eszed, szokd az autót és a vezetést. Oktatód jó még magyaráz is neked. Enyém még ennyit sem tett :D 20 óránál szólj, hogy ma csak parkolásokat gyakorolnád.
2022. jan. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Még soha nem hallottam olyanról, hogy valaki a parkolás miatt bukott meg. Biztos van ilyen, de a bukások 99%-a valamilyen figyelmetlenségből történik. Nagyon gyakori az egyirányú utca miatti bukás, amikor bevisznek kis szűkebb utcalabirintusba, ahol nem veszed észre, hogy egyirányú utcán vagy. Sebességtúllépés, 30-as tábla, vagy útjavítás miatt kint van a 30-as tábla, a tanuló elmegy mellette 30-cal, majd visszagyorsít 50-re, holott meg kéne várni a következő útkereszteződést (senki sem tartja be a kresz-t ilyenkor, de instant bukás).

Záróvonal is nagyon kellemetlen egy fordulásnál, arra is rámehetsz pillanatok alatt...

Szóval ne a parkoláson rágódj, megtanulod könnyen

2022. jan. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MGéza ***** válasza:
100%
Nézd, ha jól állsz oda a padkához, akkor nem nagyon van rajta mit gyakorolni, ezt látja az oktatód is. Bátyám még tanpályás időszakban kezdte, 2-3 óra után már monda neki az oktató hogy látom ez már megy foglalkozzunk mással. Nem azt kell oktatni, amit tudsz.
2022. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Padkához én is jól be tudok állni, aztán a parkolás még is nehezen megy. Főleg amikor a kocsi seggevel kell beallni jobbra. Hát ez kegyetlen nekem.
2022. jan. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy simán meg lehet bukni parkolás miatt. Szerintem az egész vezetésben ez a legnehezebb. Bár ha kocsi orrával kell beállni jobbra vagy balra az még a jobbik eset.
2022. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy azért nem tanít még neked parkolás mert nem 30 órát akar veled vetettni. Hanem 50-60 órát és ezért úgy van vele rá ér az még.
2022. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értelmes választ. Igazából ez csak azért ,,zavaró" mert az egyik barátom aki ugyanennél az autósiskolánál tanul mint én,ő például minden vezetést úgy kezd az oktatójával hogy a rutinpályán gyakorolják az Y-t, meg hogy például a bólya mellé álljon be úgy hogy a hátsó hajtó mellett legyen stb.. És ezeket én még nem csináltam és ezért furcsállom ezt. Érthető persze hogy először magát a KRESZ-t és a biztonságos vezetést kell elsajátítani, de szerintem a parkolás is ugyanúgy fontos.
2022. jan. 8. 13:06
 9/9 A kérdező kommentje:
7. válaszoló, nemhinném hogy lehúzásra megy, tényleg nagyon lelkiismeretes és türelmes. Ráadásul a szüleimet is ő oktatta, direkt olyan időpontba választotta a vizsgaidőt amikor nem a legk*csögebb vizsgabiztos volt.
2022. jan. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!