Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » GPS-re fogott baleseteknél a...

GPS-re fogott baleseteknél a sofőr a hibás? Főleg teherautóknál érdekel.

Figyelt kérdés
Teherautóknál van olyan térkép, ahol meg van adva minden út szélessége, teherbírása, alagutak magassága, stb.? Ilyet használnak, vagy olyat, amit mindenki más?

2022. jan. 9. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Igen
2022. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
A GPS-re fogni bármit is teljesen felesleges, csak röhögni fognak rajta a hatóságok.
2022. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A GPS nem tud balesetet okozni.
2022. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
van, ami fizetős gps. az majdnem hibátlan. miért fizessen, ha van ingyen is majdnem hibátlan...na ebben van néhány csapda. annak helyrehozása kerül sokba.
2022. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe juttattad azt a Hofi viccet, hogy a rendőr megkérdezi a vezetőtől: nem látta a behajtani tilos táblát? Mire a vezető: tudja, nálunk úgy van, hogy én csak vezetek, az asszony nézi a táblákat.

Nem tudom, létezik-e egyáltalán olyan, hogy valaki a GPS-re fogja a balesetet? Gondolom, komoly orvosi vizsgálat várna rá. (Bár, az USA-ban el tudom képzelni. Ott, ahol megbírságolják a szélvédő mögé tehető napellenző forgalmazóját, amikor valaki otthagyva indult el és tört-zúzott az autójával; ugyanis az nem volt elég, hogy a gyártó nagybetűkkel, elővigyázatosságból mindkét oldalára ráírta, hogy elindulás előtt vedd el a szélvédő elől, mert fejjel lefelé tükrözve már nem írták rá, és a vezető a betűk állása szerint fejjel lefelé tette oda, és nem volt elvárható, hogy így is el tudja olvasni.)

2022. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez Hofi vicc sem kell, mert megtörtént esetek voltak már ilyenből. Ködös időben követte a GPS utasításait és egy tóban találta magát, mert elfogyott alóla az út. Belerongyolt a körforgalomba, mert a GPS-en még nem volt rajta. Napestig lehetne sorolni ezeket.
2022. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, elsősorban az érdekelt volna, hogy a teherautósok/kamionosok számára létezik-e külön térkép az utak adottságaival (nem csak Magyarországon), bár feltételezem, hogy minden ki van táblázva, csak azokra is figyelni kéne, nem csak a térképre.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. jan. 9. 20:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
csak ha GPS vezeti az autót, te meg az anyós ülèsen vagy. Amúgy nincs felmentès. Kamionosnak is kell làtni pl magassàg tàblàt szèlessègtàbla, súlyhatàr stb....
2022. jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogy írtam, elsősorban az érdekelt volna..."

Nem ezt írtad! A kérdésed egyértelműen a felelősségre vonatkozik...

2022. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Valóban, de a fő kérdés alatt erre is rákérdeztem. Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 10. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!