Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros tiltással rendelkez...

Kerékpáros tiltással rendelkező úton kerékpározhatok az út - kerékpározásra alkalmas - útpadkáján?

Figyelt kérdés

2022. jan. 19. 12:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2022. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
37%

Én is úgy tudom, hogy nem, de eleve nincs is olyan minőségű útpadka a legtöbb helyen, ami alkalmas lenne arra...

LEgfeljebb az autópálya mellett a leállósáv, de ugye ott eleve tilos a bringázás...

2022. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
38%

Behajtani tilos táblával jelzett útra behajthatok?


Előzni tilos táblánál előzhetek?


Ha valami tiltva van, akkor az azt jelenti, hogy csinálhatom azt a valamit?

2022. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Tudtok esetleg pontos KRESZ-hivatkozást? Én sajnos nem találom pontosan.


Egyébként konkrétan a 4-es főútról lenne szó az újfehértói a MOL-kúttól a Nyíregyháza, Butykai utcáig tartó kb. 2 km-nyi szakaszon. Itt az útpadka elég jó minőségű. Jó lenne, mert így kb. 15 km-rel kevesebb út bejutni Nyíregy belvárosába, mint egy nagy kerülővel...

2022. jan. 19. 12:50
 5/37 A kérdező kommentje:

#3 Feltettem egy kérdést, amire választ várok.


Mások tudtak normális választ adni, neked nem sikerült. Vegyél vissza az arcból, ezt a cinikus hangnemet azokkal szemben játszd el, akikkel együtt őriztétek a birkákat, minket kímélj meg, ennek a stílusnak nincs helye az interneten.


Jelentve.

2022. jan. 19. 12:51
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen biciklivel tolod, de en ugy latom, hogy van egy parhuzamos foldut a 4-estol nyugatra, amitol pont a butyka sori elagazohoz ki tudsz erni.
2022. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
#6 Tudom, melyikre gondolsz, a trekkingem alkalmas lenne az útra, de nem szívesen megyek arra, mert az ott élő svéd cserediákok állattartási szokásai veszélyeztetik a személyi biztonságot :/
2022. jan. 19. 13:05
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja ertem, vilagos. Nem vagyok arra ismeros, csak a google maps-en lattam, de igy ertheto, hogy nem akarsz arra menni.
2022. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
59%

Igen, mehetsz.


KRESZ 54. § (1):


"Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas ÚTPADKÁN, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni."


Kerékpárút, biciklis buszsáv ugyebár nincs, leállósávról szintén nem tettél említést, a Google képein sem látható ilyen. Marad tehát az útpadka és a lakott területen kívüli út, ami jelen esetben egy főút. Az úttest esetében ugye ott a kitétel, hogy csakis abban az esetben veheted igénybe kerékpárral, amennyiben az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik. Ez ugye nem áll meg, a forgalmi viszonyok nem teszik lehetővé a kerékpáros közlekedést az úton, mivel tiltó tábla van kihelyezve. Egyetlen lehetséges opcióként marad tehát az útpadka. Outival én nem mennék ugyan rá, de túrakerékpározásra minden további nélkül alkalmasnak tűnik.

2022. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2022. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!