Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van ennyi joga a gyalogo...

Miért van ennyi joga a gyalogosoknak és bicikliseknek?

Figyelt kérdés
Egyik csoport sem ismeri a KRESZt, nem kell vizsgázniuk, minden tudás nélkül kóvályoghatnak az utakon össze-vissza. Szerintem nem csak én vagyok az egyetlen autós, aki nagyon unja már a közlekedni nem tudó biciklisek és gyalogosok hadát. Ráadásul nekik van elsőbbségük általában, miközben az autósoknak sokkal hosszabb idő megállni (nehezebbek). Emellett semmilyen adót nem fizetnek, amit az autósoknak kell. Mit lehetne velük kezdeni?

2022. jan. 20. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Miért van ennyi joga a személyautósoknak? Mégcsak C+E kategoriás jogsit sem kell megcsinálniuk, mégis nagyon sok helyen ugyanúgy elsőbbségük van mint egy 40t kamionnak, pedig könnyebben megállnának, mégis a teherautóknak meg kell állni a piroslámpánál akkor is, ha keresztben csak csicska személyautósok jönnek. FeLhÁbOrÍtÓ!!!!!
2022. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
És még útdijat sem fizetnek a csicska személyautósok!!!!!
2022. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

na megvolt a napi trollkoérdésed

most menj és írd meg a leckét, holnap suli

2022. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"nem kell vizsgázniuk"


Aha, gyalogláshoz vizsgázni? És aki megbukik, az nem léphet ki a lakásából?

2022. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Azert az ugye megvan, hogy amint kiszallsz az autobol te is gyalogos leszel?
2022. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Járdán viszonylag ritkán közlekedek autóval így a gyalogosok jogai nem izgatnak.

De hogy a szabálytalanul, világítás nélkül közlekedő bicikliseket se üthetem el ha úgy tartja kedvem, az engem is felháborít.

2022. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

a sakk szabályait kell alkalmazni vezetés közben:

ütni kell a gyalogot, futót.

2022. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Várjunk csak...most nem tudnak közlekedni vagy nekik van elsőbségük? Mert ha te ismered kreszt és azt állítod, hogy neki van előnye, akkor ott bizony te rontottál el valamit és csak erőt akarsz fitoktatni, hogy te nagyobb járművel vagy. Ott ahol neked van előnyöd, nyugi nem te leszel a hibás ha baleset történik. És ezért is jó, hogy ha van menetrögzítő kamerád, hogy be is tudd bizonyítani. De ha vezetsz, akkor azt is észre kellene venned, hogy az autósok többsége sem tartja be a szabályokat és még figyelmetlenebb a járókelőknél is. Én is aktívan vezetek, kerékpározok és gyalogolok a városban, de az arány kb. így néz ki: havi 50+ gyökér autós aki nem tart követési távolságot, le akar nyomni, be akar furakodni, gyorsan hajt, veszélyeztet engem és másokat az utakon, 2-3 szabálytalankodó kerékpáros aki az autó közt kalimpál, és 10-15 gyalogos aki kilép elém a járdáról. Szóval még mindig az autósok vannak többségben.
2022. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, a bicajosok kb. 80-85%-ának VAN jogosítványa! CSak úgy mondom...
2022. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Valentino BROssi ***** válasza:
92%
A gyalogosnak lakott területen kívül gyakorlatilag nincs semmi joga, autóútra, autópályára pl. fel sem mehet. Lakott területen meg pont fordítva van: az a gyalogos élettere, s az autós csak vendég ott. Szóval ha belterületre vonatkozott a kérdésed az kicsit olyan, mint ha elmennél valakihez házibuliba, összeszarnád a vécéjét, összehánynád a kanapéját aztán még panaszkodnál is, hogy miért olyan szar a pia.
2022. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!