Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy szabályosan...

Miért van az, hogy szabályosan közlekedek az út szélén, biciklivel, majd jön egy autós, és fitogtatván az erejét, elkezd nyomulni, és megpróbál direkt lenyomni/lesodorni az útról. Mit tudok ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés

Egy szelíd, kertvárosi részen volt ez velem, már nem egyszer, ahol intelligens, értelmiségi emberek laknak elméletileg.

Annyira unalmas egyes audisok élete, hogy ismeretlen embereken élik ki a szadizmusukat? Vagy csak azért, mert fiatal lány vagyok? Esetleg utálják a bicikliseket? Nem tudom, megérteni.


2022. jan. 31. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Bunkók mindenhol vannak. Mit tudsz tenni? Lelassítasz, lehúzódsz és megvárod míg elmegy.
2022. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben az tudod tenni, hogy a veszélyt észlelve félrehúzódsz, ha van hova.


Aztán utána már a vérmérsékletedtől függ, hogy beintesz neki és elküldöd a kûrva anyjába vagy feljelented a sisakkamerád felvételei alapján vagy csak magadban morogsz és elengeded a parasztot.

2022. jan. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Azért van mert ez a társadalom beteg. Van olyan ország ahol a biciklis az sáv közepén megy és az autósok türelmesen mennek mögötte. Nem dudálnak, nem emlegetik a biciklis anyjának az egyik foglalkozását, nem akarják leszorítani az útról. Ebben az országban meg mindenki siet, mindenki feszült és egyébként is a tolerancia meg a türelem szinte nem létező fogalom.
2022. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Pesten nem lehet biciklizni, kész öngyilkosság, amíg az általános morál sem változik. Költözz vidékre ha biciklivel akarsz járni. Én is beleuntam pestbe részben emiatt is. Vidéken egy nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb élet vár!
2022. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert tele vannak az utak primitív idiótákkal.
2022. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

A legjobb lehetőség, ha rögzíted az eseményt (fejkamera), majd feljelented. Mostanában amúgy is fel van kapva a kerékpárosok védelme, tehát egy ilyen közúti veszélyeztetésért fél, vagy akár egy évig is buszozni fog.

Ezen kívül én is ugyanazt tudom mondani, mint a #2-es válaszoló: ha veszélyben érzed magad, félrehúzódsz.

2022. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
Ilyen esetben egyet tudsz tenni: nem az út szélén haladsz, hanem attól minimum egy méterre. Így ha jön egy ilyen vadbarom, van hova lehúzódnod. (és nem mellékesen nem bátorítod a gépjárművezetőket area, hogy szabálytalan és veszélyes módon sávon belül próbáljanak előzni)
2022. febr. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Ezzel az a probléma, hogy a sávon belüli előzés lehetősége függ a sávszélességtől és a kocsi oldalszélességétől is. Míg egy kisebb autó esetén megfelelő oldaltávolsággal biztosítható az előzés, addig pl. egy terepjáróval nem.

Úgy látom, morálváltásra volna szükség, hogy mindenki az 1méteres oldaltávolságot tartsa, de sajnos ezt még a kresz sem rögzíti, nemhogy az autósok tudata. Egy biztos, hogy vidéken nyugodtabb és biztonságosabb a kerékpáros közlekedés.

2022. febr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

@8: tudsz olyan helyet, ahol minimum 4-4,5 méter szélesek a sávok? Ha utánaszámolsz, ez az első feltétele annak, hogy sávon belül előzhess...

De alapvetően az előzést sávváltással hajtjuk végre, ott pedig az előző szempontjából mindegy, hogy az előzendő jármű a másik sáv melyik részén halad. És az út szélén haladva még mindig nem lesz jobb oldalon helyed...

2022. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!