Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan kaptam két pofont?

Jogosan kaptam két pofont?

Figyelt kérdés

Ma kora reggel történt az eset.


Annyi a lényeg röviden, hogy számomra ismeretlen volt a környék és amikor elértünk egy felüljáróhoz (ami két sávossá nyílt) akkor bementem a belső sávba mert a GPS szerint nekem hamarosan balra kellett volna fordulnom.

Azonban ez a belső sáv a felüljáró végén megszűnt és közben a külső sáv teljesen be volt dugulva így nem nagyon tudtam kisorolni.

Úgyhogy azt csináltam, hogy lepadlóztam az autót és még éppen az utolsó kiterelő nyílnál a záróvonal előtt bevágódtam a sor elejére.

Nem így akartam de nincs sok tapasztalatom még (kezdő vagyok), jeleztem is a hátam mögött állónak, hogy "bocs".


Persze utólag már tudom, hogy lassítanom kellett volna és jelezni, hogy be akarok menni a külsőbe aztán valaki biztos beengedett volna. Na mindegy, ez már így sikerült.


300 méter múlva elértünk egy lámpához ami piros volt ezért megálltam. Ám amint megálltunk, valaki mögöttem a sorban kiszállt, idesétált hozzám, bekopogott az ablakon, én leengedtem, majd elkezdett velem ordibálni az előző esettel kapcsolatban. Mondani akartam neki, hogy bocs, nem így akartam de nem engedett szóhoz jutni, majd mielőtt visszament, még benyúlt az ablakon és kiosztott kettő sallert. Annyira nem ütött erőset, inkább csak szarul esett és az önbizalmam rombolta.


Mit gondoltok? Jogosan kaptam? Ennyire súlyos vétséget követtem el?



2022. jan. 31. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Én 3at adnék neked ezért a kitalált baromságért.
2022. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Jogosan senki nem adhat neked pofont. Ordibálni azt ordibál amit akar, de semmi joga téged fizikailag büntetni.
2022. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem BMW-el, vagy Mercivel, vagy AUDIVAL voltál akkor jogosan. E típusok vezetői alapjognak érzik hogy így kell be vágni a másik elé.
2022. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1 Nem kitalált, szóval tartogasd meg a pofonjaidat magadnak.


#3 A Ford egyik kategóriába sem tartozik, bár ha BMW-ben ültem volna akkor sem lett volna szándékos.

2022. jan. 31. 11:34
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
jövőben ne veszélyeztessél másokat és akkor nem lesz több pofon
2022. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Még ha koccanást csináltál volna sem nyúlhat hozzád egy ujjal sem, főleg hogy a hibád miatt megbánást is tanúsítottal, és nem kezdtél el kekeckedni. Normális ember ilyet nem csinál, ha ez igaz akkor nagyon elszomorító.
2022. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Alapból ha úgy veszük,te nem voltál olyan hibás,mert mivel valljuk be őszintén,minden ember hibázik,főleg kezdőként.

És ezért nem volt joga felpofozni mert mivel (fogadni merem)őszintén és elszégyelve kértél bocsánatot,de mondjuk ordibálni talán érhető valamennyire(mondjuk az se mind1 milyen hogy stílusban)..

Nem történt egy kis koccanáson kívűl semmi,de amúgy meg ennyi erővel mondta volna mint normális ember az normális emberrel hogy fizesd ki az javítás és kész..

De mondjuk azért te is kiszállhatál volna,hogy akkor emberkedjen,nem amikor bent ül az forgalomban az ember..

2022. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki követ el hibát. Csak egy kis veszélyhelyzetet okoztál, de balesetet nem. Viszont ilyenekből tanul az ember. Nem volt jogos a 2 pofon, viszont létezik olyan, hogy jogos önvédelem. Ez nem csak közúton, hanem az utcán bárhol kialakulhat ilyen szituáció. Csak a laikus emberek hiszik azt, hogy nem. Javaslom, hogy kezdjél el küzdősportolni, mert most szerencséd, volt de legközelebb jobban kitudsz majd állni magadért.
2022. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Aha és ha küzdősportot űzne, akkor nem kapott volna két pofont egy kocsiba szíjazva, a támadónál alacsonyabb, kiszolgáltatott pozícióban? Nem a fåszt nem.


Egyetlen pofon sem lehet jogos. Nem a középkorban élünk már, ne így rendezzük a konfliktusainkat.

2022. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Én nem azt mondtam, hogy így rendezzük, csak legyen puhány és tudjon kiállni magaért valamint szerezzen önbizalmat
2022. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!