Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán ha balesetet látok...

Autópályán ha balesetet látok meg szabad állni segíteni?

Figyelt kérdés
Mindig úgy gondoltam, hogy igen, de olyat is hallottam, hogy elvileg nem szabad, mert további baleset forrása lehet ha én is ott mászkálok.

2022. márc. 10. 08:23
1 2
 1/14 hypno ***** válasza:
96%
Szerintem a segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény és nincs olyan a tényállásban, hogy "kivéve autópályán".
2022. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Igen sőt kötelező, de ne úgy hogy egy figyelmetlen kamionos beléd rohanjon.
2022. márc. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, úgy látom, hogy ez a "tilos a balesetnél megállni" dolog a nézelődőkre vonatkozik. Aki segít az megállhat. Nem is értem minek nézelődne valaki úgy hogy közben nem segít... Abszurd.
2022. márc. 10. 09:02
 4/14 hypno ***** válasza:
66%

#3


Láttál már balesetet autópályán?

Legtöbbször nem azért lesz dugó (időnként mindkét irányból) mert egyetlen sáv sem járható a roncsoktól, hanem mert mindenki tátja száját, hogy mi történt.

2022. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megállnék, de nem pánik szerűen, hogy még + balesetet okozzak. Balesetin dolgozom, mindenképpen segítenék, de nagyon kell vigyázni ilyen helyzetben magára is meg másokra is az embernek.
2022. márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Baleset után a leállósávban vészvillogóval legalább 200-300 méterre.


És igen, kötelező megállnod segíteni.

2022. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem volt semmilyen konkrét baleset szerencsére, csak megfordult a fejemben, mert láttam olyan cikket hogy büntetik a megállókat, de jobban utánanézve az a bámészkodókra vonatkozik.
2022. márc. 10. 13:30
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk az valami kivételes hazai eset avagy egy külföldi példa lehetett mert itthon nem sok kapacitàs van még ezzel is foglalkozni egy balesetnél.


Tehát: segítséget nyújtani mindadsig kötelesség, amíg az nem jár a segítségnyújtóra aránytalanul nagy veszéllyel. Mondjuk vaksötétben egy balra ívelő autópálya kanyar belső ívére feltekeredett motorosnál is meg kell állni, de senki sem fogja azt várni tőled, hogy a belső sáv közepén ténykedj addig, amíg nincs biztonságosan fedezve a helyszín.

2022. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam olyan távoli országban, ahol balesetnél nem volt tanácsos megállni segíteni, mert azonnal ráfogták a fehéremberre, hogy ő okozta. Még akkor is ,ha csak percekkel később érkezett....és ott ez elfogadott volt.


Itt kötelező felajánlani a segítségnyújtást..

2022. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mögötted történik, akkor nem kell megállni. Nem is tudnál, mert kilométerekkel odébb sikerülne megállni. Tolatni tilos pályán, gyalog meg konkrétan életveszélyes visszagyalogolni ekkora távolságról.
2022. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!