Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Történt már veletek olyan,...

Történt már veletek olyan, hogy stopnál nem vettétek észre az autót ami jön? Én ma szinte baleseteztem,egyszerűen nem láttam az autót, oda sütött a nap, nagyon megijedtem, szerencsére ő megállt. Azóta félek egy kicsit

Figyelt kérdés
3 éve vezetek, eddig ilyen nem történt, pedig szét is néztem balra is, jobbra is, ez az autó jobbról jött és egyszerűen nem láttam hogy jön..

2022. márc. 19. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Napszemüveg/szemész.

De tényleg, ha te a naptól komplett autót nem látsz.

Nyilván, ha csak figyelmetlen voltál és ez kifogás, akkor más. Gyakorolni kell és figyelni.

2022. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Számtalanszor megtörtént velem hülyén parkoló autók miatt, akiktől nem láttam semmit. Illetve egyszerű figyelmetlenségből is fordult már elő.
2022. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért szoktam kétszer szétnézni, kamiont is vezeték,így sokszor volt,hogy csak másodjára vettem észre egy autót mert elsőre vagy nem figyeltem eléggé,vagy kitakarta valami stb.
2022. márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

34 éve vezetek, céges autókat is, és előfordul néha, hogy bele kell fékeznem. (Balesetet még nem okoztam.) Leggyakrabban az A-oszlop takar ki nem csak egy gyalogost, hanem egy komplett autót. Hiába mozdulok el direkt az ülésben, de néha pont éppen emiatt lesz a gond, mert az autó épp emiatt marad végig a holttérben, és mikor mégis kibukkan, akkor kell fékezni, meg bocsit integetni.

De azért a lassan csorogva is beláthatatlan kereszteződések miatt is volt már fékezés, meg hát, én se vagyok szupermen, az én figyelmemet is el tudja terelni a túl sűrű helyzet.

2022. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Magyarul vakon bementél a kereszteződésbe. Az igen!
2022. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Crisopher ***** válasza:
87%
Érdemes szétnézni kétszer is, és szétnézés közben mozgatni a fejed. Én, ha kell még előre is hajolok, ha úgy jobban látok.
2022. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Mindig nézz be az A oszlop mögé is, az esetek túlnyomó többségében az okozza a gondot. Egészen hihetetlen holtteret tud létrehozni az a vékonyka kis oszlop.


És hagyj magadnak időt a döntésre - nem mellesleg maga a Stop-tábla is pont ezt segíti: időt ad neked, hogy felmérd a forgalmi helyzetet.


Ha tűz a nap, akkor méginkább indokolt , hogy többször, alaposabban körülnézz és tudd, hogy ösztönösen NEM nèzel a nap felè, ezèrt tudatosan kell magadat rákényszeríteni, hogy arrafelé is figyelj.

2022. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!