Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi lehet az oka bizonyos...

Mi lehet az oka bizonyos baleseteknek? Pontosabban mi játszódik le ilyenkor a vezetőben?

Figyelt kérdés

Drogot, italt tegyük félre. Bár nem tudhatom hogy az, de induljunk ki abból, hogy vezetésre alkalmas a jármű vezetője.


Várakozik a kocsi egy üzlet előtt, arra merőlegesen. Vezető beül, elindul. De nem helyes irányban, hanem belerombol a boltba. Áttöri a kirakatott, letarolja a bútort, és a végén valami megállítja. Eddig még tiszta lenne, valamennyire. De már a falnak ment a kocsi, de a hajtott kerék még ezerrel pörög. Látszik, sokszor hallani is, hogy ezerrel nyomja a gázt.


Másik: beállna parkolni. Nem sikerül, lekoccolja az egyik ott állót. Majd nagy lendülettel tolat, bele egy másikba. És mintha bepörögne, rommá tör 4-5 kocsit, ide-oda tolatgatásban. Majd a romos kocsijával elhajt. Ez utóbbi gondolom menekülés.


Aztán ott vannak a lassú ütközések. Behajt a kereszteződésben, balra kanyarodna, de jönnek szemből. Megáll, nagyon-nagyon centizve elindul. De nincs változás, folyamatosan jönnek. És nem állítja meg a járművet, hanem nekimegy az egyiknek.


2022. márc. 23. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Túl sok dodgem tapasztalat...
2022. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Az első kettőnél megijed, pánikba esik, és ezért azt se tudja, merre van előre/hátra.

A harmadiknál azt hiszi, hogy majd beengedik.

2022. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Elsőnél akár ki is csúszhat az ülésből és úgy nyomja meg a gázt, hogy kitámaszt - gázpedált taposva. De a pánikreakció is okozhat szélsőséges, szinte kontrollálatlan mozgásokat (mint amikor valaki fejvesztve rohangál fel alá egy krízishelyzetben). Durva dolgokat tud ám az emberi psziché és lehet, hogy hasonló pánikhelyzetben te vagy én is eljátszanánk ilyeneket.
2022. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van, hogy fáradt, kimerült vagyok, nem vagyok ott fejben és érezhetően rosszabbul, figyelmetlenebbül vezetek. És olyan dolgokat benézek, hogy magam is meglepődöm. Volt már, hogy direkt nem ültem ezért kocsiba.


Amúgy meg sokkhatás, hirtelen sokktól/pániktól "lebénul" nem tud gondolkozni és hibát hibára halmoz.

2022. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Egy ismerőst telibevert egy öreg egyszer hátulról. Beismerte ott az öreg, hogy valami betegsége van, és összekeverte a pedálokat, a gázba taposott, nem tudott abban a pillanatban kontrollt gyakorolni. Kb ilyenek ezek a sztorik.
2022. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!