Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elmúlt napokban miért volt...

Elmúlt napokban miért volt ennyi baleset?

Figyelt kérdés
Mármint tudom, hogy az időjárás hunyó, meg minden. De a sofőrök nem veszik észre, hogy mi van? Apa szerint sokan azt hiszik, hogy most milyen f@sza az út, közben a legrosszabb. Szerintetetek? Mivel lehetne csökkenteni a balesetek számát? Ha lenne lehetőségetek felhívást csinálni ezzel kapcsolatban, mit írnátok?
2022. ápr. 3. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Hogy nem kéne minden gyökérnek, nulla tudással 3 utcát is kocsival megtennie. A bizonytalanoknak meg tabu az autóút és autópálya, mert nem ott kell megtanulni vezetni.
2022. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nagyon sokszor nem a fiatal kezdők okoznak balesetet, hanem tapasztalt sofőrök. Balesetin dolgozom, nagyon ritkán láttam kezdő sofőrt baleset vétkezőjeként. Sokszor volt már oktató, hivatásos sofőr, vizsga biztos a pácienseim között. Ez csak tapasztalat, persze a bizonytalanság sem jobb, de vajon a túlzott önbizalom nem veszélyesebb?
2022. ápr. 3. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
A túlzott önbizalom sosem jó, csak sajnos elkéne fogadni, hogy sokszor, amikor fater betép a belsőbe 90-es az autópályán, akkor elég nagy gondokat tudnak okozni. Sajnos a magyar közlekedésben az a baj, hogy egy nagy része beképzelt, önelégult barom a másik része meg azt se tudja, merre van arccal előre és így marad az a kevés, aki normálisan csinálja és próbálja túlélni.
2022. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért amit #3 ír. Én is ezt akartam írni.


Egyébként én már akkor szeretek vezetni amikor a profik az árokban vannak, a tapasztalatlanok pedig nem ülnek kocsiba. Ez nagyjából az az időszak amikor a ködlámpa használható.

2022. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2022. ápr. 3. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az időjárás a hunyó(max ha jön egy hurrikán és arréb dobja az autót), hanem a sofőrök. Nem véletlenül írja a kressz, hogy az út és belátás viszonyoknak megfelelően vezessük.
2022. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindig is sok baleset volt, mert az emberek eszeveszett tempóban vezetnek, bevag a másik előtt, előtte 1 méterrel kanyarodik le hátha hazaer 2 perccel hamarabb. Utolsó pillanatban indexel és probal 3 saválló beljebb menni, arról nem beszélve hogy sok ember már a téli gumit nyarira cserelre most amikor reggel meg fagyott és az autó kerekei könnyebben csúsznak.


A sok 20 éves akinek alá tolták a legujabb audit és 130al megy városon belül majd fának csapódik, arról ne is beszéljünk. Persze tisztelet a kivételnek, és az meg jo ha o hal meg, na de mikor ártatlanok halnak meg miatta...


Sok az onelegult vezető, igen. Vezetni nem lehet félelemmel, de nem is nagypofaval hogy o a király. Nem kell félni 130al menni, ugyanakkor nem 200al kell bevenni a kanyart és nem lesz baleset.


Borzaszronak tartom, hogy Magyarországon nem csak magadra kell figyelned hogy hogyan vezessel hanem másokra is mert nem tudhatod mit akar

2022. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!