Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a mindszenti...

Mi a véleményetek a mindszenti balesetről?

Figyelt kérdés

Megnéztem a térfigyelő kamera videóját. A kisteherautó gyakorlatilag fékezés nélkül rohant a vonat elé. Az út nyíl egyenes, kelet felé halad és mivel reggel történt az eset, a nap se süthetett a vezető szemébe, tehát a tilos jelzést látnia kellett. És mivel még nem zöldültek ki a fák, a vonatot is látnia kellett volna, mert házak ott nem voltak.

Nagyon valószínűnek tűnik számomra, hogy amolyan "átérünk még, sietnünk kell" mentalitással hajtott be az átjáróba.


Kövezzetek meg, de ilyen esetben, ha a vezető túléli a balesetet én MINDEN okozott kárt rávernék. A vonatban, a vasúti műtárgyakban keletkezett kárt és a megsérült utasok összes kórházi kezelésének díját is.



2022. ápr. 6. 17:46
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Én azt is kétlem, hogy arról a sebességről a vasúti átjáró utáni kereszteződésben meg tudott volna állni. Ezért nem zárnám ki azt a lehetőséget sem, hogy rosszul lett a baleset előtt.


"Kövezzetek meg, de ilyen esetben, ha a vezető túléli a balesetet én MINDEN okozott kárt rávernék. A vonatban, a vasúti műtárgyakban keletkezett kárt és a megsérült utasok összes kórházi kezelésének díját is."


Szerintem ha tényleg nem rosszul van, akkor azzal tudattal élni, hogy 5 ember halálát okozta, sokkal nagyobb büntetés, mint akármekkora anyagi büntetés. Persze itt magamból indultam ki, lehet, hogy másnál ez mindennapos dolog.

2022. ápr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Aki nem látta volna a balesetet:

[link]

2022. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a történet. Nem volt sorompó, nem látták egymást a fáktól, a sofőr meg úgy gondolta, hogy még biztosan messze jár a vonat, ezért beletaposott a gázba. Hogy miért gondolkodott így, arra könnyű magyarázatot adni. Azon a helyen sok helyen keresztezi a vasút az utat és nyilván az volt a korábbi tapasztalata, hogy "még átér, ha piros van". Nem akarok előítéletesnek tűnni, de aki sokat vezet, az látott már ilyen "munkásautó furgont" és tudja jól, hogy mi várható tőlük közlekedésileg.
2022. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. 20 éve van jogsim, de SOHA még csak eszembe se jutott, hogy tilosban behajtsak a vasúti átjáróba. Azért a max 2 perc időnyereségért még a büntetést sem kockáztatnám, nemhogy az életemet!
2022. ápr. 6. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Na igen sajnos ezek a szakmunkás-munkas autók érdekes dolgokat tudnak néha produkálni, pláne ha a főnök vagy a "kis főnök" vezeti aki kihajtja a dolgozókbol a sz.rt is, persze a kocsival is így bánik, siet rohan mindenhova csak a pénz meg hogy kész legyen a munka más nem számít...Volt az M3 autópályán pár napja egy baleset, szintén munkás kocsi, belassult a kocsi, valami műszaki probléma lehetett, vész villogót kirakta de mintha mi sem történt volna ment tovább a belső sávban kb 20-al, természetesen hazulról telibe találtak.
2022. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bármennyi baleset sajnos sosem tanulják meg az emberek, hogy vasúti átjárót alapból úgy kéne megközelíteni, hogy független attól hogy van-e lámpa, működik-e a lámpa stb még mindenképp meg tudjon állni mielőtt a sínekre érne.


Ha már a síneken van, onnantól kezdve meg már csak a szerencsében bízhat, de az biztos, hogy a fizika a vasúti szerelvény oldalán áll.

2022. ápr. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, az emberek nem fogják fel, hogy még egy kamion sincs egy súlycsoportban egy vonattal. Egy átlag mozdony önmagában 80-100 tonna (jó, mondjuk a Bzmot azért jóval kevesebb), egy komplett szerelvény meg akár 4-500 tonna is könnyedén lehet. Ekkora tömeggel szemben egy közúti járműnek esélye sincs.
2022. ápr. 7. 08:52
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

#3

Honnan veszed, hogy nem volt sorompó?

Volt fénysorompó, és jól is működött, ez bebizonyosodott.

Szerintem megszokásból ment, ismerős helyen, és hozzá volt szokva, hogy soha nem jön a vonat, ezért nem nézett rá a fénysorompóra. Mondjuk, mert a többiek beszélgetésére figyelt, vagy valami.

2022. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom, milyen megszokás volt az, mert azon a vonalon rendszeres forgalom van, még a 2007-es és 2009-es vonalbezárások sem érintették.


Mert persze, nálunk is van olyan átjáró a városban, ahol kb. senki nem nézi a fénysorompót (pedig összesen 7 is van), node az egy olyan ipravágány, ahol 20 éve járt utoljára vonat és még fénykorában is jelzőőrrel, 5km/óra sebességgel haladt a vonat.

2022. ápr. 8. 13:21
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van rendszeres forgalom, ha két vonat közt van mondjuk félóra (vagy akár kettő, nem tudom), és egy éve minden reggel pont olyankor indultak dolgozni, amikor nem volt vonat. Most meg pl. ment a hasa a sofőrnek, 10 perccel később indult el, mint ahogy máskor szokott, és így már pont találkozott a vonattal.
2022. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!