Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor mi az oka, hogy nem...

Ilyenkor mi az oka, hogy nem nyílik ki minden légzsák?

Figyelt kérdés

Apukám karosszérialakatost, és voltunk egy háznál egy 2017-es törött A3-at megnézni, hogy menthető e.

Mondta a tulaj, hogy 4-en ültek benne, egy szarvast akartak elkerülni, de felborultak.

Elrántotta a kormányt, és oldalirányú mozgással sodródtak, az árok megdobta a kocsit és elmondása szerint még a levegőben már a tetejére fordult a kocsi de még nem ért a földre, amikor nekiment két fának, a baloldalon az A és a B oszlopot találták el a fák.

Aztán a tetejére zuhanva megállt a két fa tövében.

Valahogy így értelmeztem, remélem érthető. (számomra roncs kinézete is ezt igazolta)

Négyen ültek benne, mindenki be volt kötve, az összes légzsák kinyílt, kivéve az A oszlopok légzsákjai (egyik oldalt sem), és a baloldali függönylégzsák sem nyílt.

(jobboldalon igen)

Nem vállalta a kocsit, mert fő elemek sérültek benne, azt mondta hogy ez totálkáros.


Kérdeztem tőle, hogy miért nem nyíltak ki a légzsákok, azt mondta hogy nem tudja, de neki is fura, nem sok ilyet látott.

Szerinte valami hiba volt, vagy akkora ütést kapott a kocsi azon az oldalon, hogy mielőtt nyílt volna a légzsák meghibásodott.

Nem értek hozzá, de nem pont a nagy ütésre van tervezve, hogy akkor nyíljon ki a meghibásodás helyett?

Kérdeztem, hogy volt e már törve szerinte, de azt mondta hogy biztos hogy nem mert akkor nem élik túl, szerinte nagyon jól teljesített az autó, függetlenül attól, hogy nem nyíltak ki a légzsákok.


Nem annyira érdekelte a téma, de én nagyon kíváncsi lennék, hogy egy 5 éves autóban miért nem nyílik ki minden légzsák egy ilyen nagy balesetnél? Mik a lehetséges okai ennek?



2022. ápr. 9. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, aki egy rommátörött autóról megmondja, hogy előtte volt-e valami vele, az vagy nagyon pro, vagy...

Innen nem igazán lehet megmondani. Nyilván lehet, hogy olyan mértékű volt a sérülés, hogy ki sem tudott nyílni, lehet, hogy törve volt és nem is volt benne légzsák, fene tudja így. Egy szakértő meg tudná mondani

2022. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Függetlenül, hogy miért nem nyílt ki a légzsák adott helyeken:


"Mondta a tulaj, hogy 4-en ültek benne, egy szarvast akartak elkerülni, de felborultak."


Aztán egy gyönyőrű mese arról, hogy már levegőben megperdültek, tetővel landoltak.


Tipikus hülyegyerek baleset. Persze szarvas okozta. El kellett kerülni nagy ívben.

2022. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg a fiatalok körében nagyon népszerű a reflex, kormányzás, elkerülni a "hiretelen" veszélyt.


Aha, persze, rallin, meg versenyeken. nem közúton.

2022. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ a kocsi melyik fele csapódik, attól függ melyik légzsákok nyílnak. Automatikusan nem az összes nyílik.
2022. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy 30-40 év közötti férfi volt a tulaj.

Közelebb a 40-hez inkább.

Apukám arra utalt, hogy nem volt törve, hogy kevés lakatos tudja olyan jól megcsinálni, hogy egy későbbi balesetnél ne papírautóként törjön össze.

Ő arra gondolt, hogy amilyen jól teljesített az utastér, szerinte nem volt tákolva.

(látott már pár olyan autót ami javítás után újra tört)

Légzsák pedig az A oszlopban biztosan volt, mert az kilátszik most is a törésnél, csak bent van a helyén.

2022. ápr. 9. 19:52
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

#5

Ütközés, borulás során olyan elektronikai hiba lépett fel, hogy adott légzsákok nem nyíltak.

Örüljenek a szép manőverhez, ennyi.


Én besutaultam volna, kormány a kézhez tapatdava, szravs meg átment volna a szélvédőn át a levegőbe. Miközben én az úton maradok full beszarva. Ennyi.

2022. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amire célozni szeretnék, nem csak fiataloknál, hanem minden korosztályban.


A nagy baleset elkerülése nem kormánymozdulat, gáz, fék.


Előre figyelés, aztán ha mégis hirtelen szar jön, akkor satufék, kormány előre.

Nem duda, nem elkerülő manőver. Satu, kormány egyenesen. Akkor biztos kinílnak az első légzsákok is.

2022. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy már korábban is megtörték és a beépített új légzsák nem nyílt ki. Ezért nem szabad törött autót venni, mert utólagosan beépített légzsákra már semmilyen garancia nincsen, hogy kinyílik-e baleset idején. Rokonom tudna mesélni erről, hogy hány ilyen esetet láttak helyszíneléskor és mindről kiderült, hogy utólagos beépítés miatt nem nyílt a légzsák.
2022. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Vagy az is lehet, hogy nem csatolta be a biztonsági övet az utas azon az oldalon. Olyankor sem nyílik ki.
2022. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló balesetem, keresztbe álltam egy kanyarban, kb. 70-nel mentem az árokba merőlegesen, aztán pörgött egyet a kocsi és a tetején állt meg. Nem nyílt ki egyik légzsák sem, gondolom nem kapott akkora ütést az autó eleje, de érdekes, hogy az első lökhárító maradt szinte a legjobb állapotban az összes elem közül, csak az egyik ködlámpa tört ki.
2022. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!