Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a csömöri hév átjáróban...

Ebben a csömöri hév átjáróban hogyan lehet kisorolni biztonságosan hosszabb autóval....?

Figyelt kérdés
Van egy veszélyes HÉV átjáró Csömörön, ahol ha egy hosszabb dobozos autóval rá kell hajtanod a sínekre és balra akarsz fordulni sok idő a kisorolás. Mi történik ha nem tudok időben kisorolni, pirosra vált a vasúti lámpa és beragadok....? Leviszi majd a kocsim hátúlját a hév ha nem bír lefékezni időben..? Ha beírod a google térképbe hogy Csömör Vasút sor majd rányomsz az utcaképre, ott látható miről beszélek ha pl balra akarok ráfordulni a Vasút sorrol a Major útra. Egy hosszabb dobozossal simán beragadsz, rálógsz a sínre, pirosra válthat a lámpa közben és jön a hév..

#HÉV #piros lámpa #dobozos autó #Fekezés #Hévátjáró
2022. ápr. 30. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Mivel nincsenek táblák, így jobbkezes. Tehát nyugodtan bemehetsz a feléig (a balról érkezőkkel szemben elsőbbséged van)
2022. ápr. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Tehát úgy, mint itt a fehér autó:

[link]

Nem tudom, időben mi a legkevesebb, amennyivel a piros villogás kezdete után jöhet a HÉV. 40 másodperc rémlik.

Jól írja az első válaszoló, ha már szorít az idő (régóta vársz ott, mert a sorompót már nem látod), akkor bemész a sávelválasztó vonalig, mert jobbkezes kereszteződés, aztán valaki majdcsak beenged a jobbról jövők közül.

Csak udvariasságból illik egy darabig a sínekre lógva várakozni, hogy a balról érkezőket ne tartsd fel feleslegesen, mikor jobbról úgyis jönnek.

2022. ápr. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, tényleg ez egy jobbos kereszteződés! Sajnos e felett átsíklott a figyelmem, mert azt gondoltam hogy a Major út "fő út" mert senki nem adta meg az elsőbbséget nekem balról amikor várakoztam a síneken, de most végignéztem és sehol nincs ki rakva a fő út tábla. Köszönöm hogy felvilágosítottatok erről! :)
2022. ápr. 30. 06:55
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
#3: a baj ott lesz, hogy a többiek is ezt gondolják, szóval nagyon óvatosan hajtsál eléjük
2022. ápr. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Na, ez a baj, hivatasos jogsival nem tudsz vezetni!
2022. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kérlekszépen nincs hivatásos jogosítványom, nem is ez a munkaköröm, de ha beteg a kiszállító a cégnél akkor valakinek be kell ugrani a helyére. Eddig 2x voltam el a dobozos autóval, se több se kevesebb. Igen tudom, vannak hiányosságaim a kresz terén mert az ember felejt sajnos, de legalább a 8 év alatt soha nem volt egy koccanásom sem.
2022. ápr. 30. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
A 2. válasszal mégis mi a probléma, hogy nem zöldeket kapott?
2022. máj. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7. Nem tudom, én mindenkinek zöldet adtam.
2022. máj. 1. 07:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen jobbkezes? Az átjáró után ott a macisajt, nézzétek meg több szögből!! Ritka elbaszott kereszteződés, ilyen helyen egyszerűen kanyarodó főútvonal az egyetlen értelmes forgalomszervezési módszer az átjárón beragadás elkerülése érdekében. Ehhez képest mennyi ilyen fos van...


Tehát itt igazából szigorúan kell értelmezni az elsőbbségadás szabályait: akit nem kényszerítesz hirtelen fékezésre, kormányzàsra, annak te megadtad az elsőbbséget. Ebbe bőven belefér az, hogy vársz az átjáró előtt míg balról elfogynak (ezt ott làtni fogod), majd jobbra lesel és bedugod a kocsi orrát ha nincs kanyarodó. Így várod, hogy jobbról is beengedjenek vagy elfogyjanak.


Amúgy nyugi, túl jól ismerik a helyet a HÉV jàrműveztők és lassújel is van nekik kitűzve, így ott a balesetek a piros ellenére behaladásból szoktak lenni és nem beragadàs miatt.

2022. máj. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link] ,19.2189732,3a,79.6y,64.12h,82.13t/data=!3m4!1e1!3m2!1s6ZzRsh4wDo5AVLyMEY74Jg!2e0

Itt nincs macisajt.

2022. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!