Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járdán történő megállás,...

Járdán történő megállás, várakozás lehetséges?

Figyelt kérdés

"a járdán történő várakozási szabályok betartása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg."


Ezt lehet rosszul értelmezem most.

Tudnátok segíteni? Köszönöm.



2022. máj. 2. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerintem a motoros részből emelted ki, nem? Motorral meg talán mozgássérült plecsnivel "a járdán történő várakozási szabályok betartása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg."


Ha emlékeim nem csalnak. Másold be az egészet.

2022. máj. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Ebben az esetben nem megállásról van szó, hanem várakozásról, az pedig bizony megengedett olyan helyeken is ahol a megállás tiltott.


Nyilván oda kell figyelni, hogy maradjon hely a gyalogosoknak, bicikliseknek.

2022. máj. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es, fordítva… A megállási tilalom mindig várakozási tilalmat is jelent, de fordítva nem igaz.
2022. máj. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz azért kell egy tábla is, hacsak nem futár vagy. Tábla esetén is kell vagy másfél méter a gyalogosnak. Egyébként nálunk is mindenki ott parkol, ahol tud, még a füvön is vannak.
2022. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Honnan van ez az idézet? Linkeld már be lécci.
2022. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Közben megtaláltam, a kérdező csak a mondat az elejét hagyta le. Szerintem érthető, miért kell ehhez segítség?


(8) * A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha


a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,


b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,


c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és


d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.


(9) * A járdán a mozgásában korlátozott személy (vagy az őt szállító jármű vezetője) járművével, a betegszállító gépjármű, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, a kerékpár, a kétkerekű segédmotoros kerékpár és a kétkerekű motorkerékpár a (8) bekezdésben említett egyéb feltételek fennállása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg.

2022. máj. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. máj. 8. 20:49
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő.

Igen, valóban ez volt a probléma és félreértésem oka.

Fáradt voltam már, emiatt elnéztem. Köszi mégegyszer! ;)

2022. máj. 8. 20:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Már az első válaszomban leírtam amúgy :)
2022. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi. :)
2022. máj. 10. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!