Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosokra nem vonatkozi...

A kerékpárosokra nem vonatkozik a piros lámpa?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, de sok bringást látok, hogy áthajtanak a piroson, forgalmas úton is. Hogyan lehetne elérni, hogy a bringás közösség nagy része is szabályosan közlekedjen, ne csak egy kisebb részük?
2022. máj. 11. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szigorú és gyakori büntetésekkel lehetne elérni.
2022. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha a szabályszegéseknek lenne következménye, akkor nagyobb lenne a fegyelem.
2022. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Te, figyu. Több órás felvételt tudnék neked összevágni hetente piroson átrobogó autósokról. Me olyanról, aki nem áll be a kanyarodósávban állók mögé, hanem befúrja magát a legelső elé.

Meg lassítok a zebránál, a másik kikerül, és majdnem elcsapja a gyalogost. És más csemegék.

2022. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Sőt, nem csak a piros lámpa nem vonatkozik rájuk, de még este/rosszabb fény és látási viszonyok között se kell nekik kivilágítaniuk magukat vagy legalább egy láthatósági mellényt felvenni...
2022. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Meg kéne kezdeni a kivégzéseket törvénysértésekért.
2022. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szabálykövető gyalogos vagyok, autósok között is látok szabálytalanokat, arról is lehetne egy külön kérdést kiírni, maradjunk ennél a témánál, ne térjünk el, hogy más mennyire szabálytalan, ez nem mentesít senkit. Volt már több olyan esetem is, hogy biciklis ütött el majdnem, neki volt piros a lámpa, vagy járdán a hátam mögött, nem csengettek, nem hallottam, vagy osztott járdán jött szembe a gyalogosok felén úgy, hogy szabad volt a biciklis sáv. Ahol lakom, ott is láttam esetet, ahol a bringást majdnem elütötték, neki volt tilos. Nem hiszem el, hogy nem lehet lefékezni és megvárni azt a kis időt.
2022. máj. 12. 06:04
 7/12 Alex Fly ***** válasza:
88%

Pontosan úgy, mint azzal szemben, aki nem kerékpárral közlekedik. Miért gondolja bárki is azt, hogy aki gépkocsival szarik a szabályokra, az ahogy kerékpárra ül, rögtön szabálykövetővé válik?

A kerékpáron ugyanazok ülnek, akik máskor autóban, gyalogosan vagy tömegközlekedéssel járnak - a piros lámpán áthaladás nem járműfüggő, mindig az azt vezető ember döntése. És amíg Magyarországon ez a közlekedési kultúra, addig a kerékpáros is eszerint közlekedik...

2022. máj. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Áh, a zebrán áthajtanak piroson. Amíg el nem csapja vki őket. Autósnak meg zöld. Nem normális némelyik. Úgy gondolja, átér. De, a lámpa vonatkozik rá, csak nem érdekli.
2022. máj. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Tudom, vannak provokátorok is köztük, de érdemes lenne megnézned az Egy futár élete vlogot a Youtube-n. Ő is szabálytalankodik itt-ott, nem mondom. De amit a gyalogosok és autósok művelnek, egészen elképesztő.

Ne térjünk el a témától, írod. Én meg azt, hogy mi szükség van rá?

– Ezer kérdés szól már erről.

– Nincs mit egymás szemére hányni, mert nagyon sok szabálytalan ember van. – – Akár gyalog, akár két-négy-sok keréken.

– Itt úgysem tudunk sem megegyezni, sem megoldást találni.

– Csak egymás hergelésére jó, meg hogy mindenki mindenkit le tudjon pontozni.

Mindenki jön a saját sérelmével, és abból vetíti ki a bajokat az összes többire.

2022. máj. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, valóban sok bringást látok piroson áthajtani, de sokat látok megállni is a pirosnál. Ugyanígy gyalogost, autóst is rengeteget látok szabálytalankodni, aztán azért valahogy csak működnek a lámpás kereszteződések mégis, szóval úgy tűnik, a többség minden közlekedési mód esetén igenis betartja a piros = tilos alapszabályt. Nem gondolom, hogy pont a bringásokra kell fókuszálni - inkább úgy általában a magyar lakosság közlekedési szabálykövetési hajlandóságán kellene javítani.
2022. máj. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!