Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán leszorításnál,...

Autópályán leszorításnál, majd visszatolatásnál ki a hibás, ha koccanás történik?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy kihajtó közelében a belső sávból valaki rámhúzza a kormányt, emiatt én rámegyek a kihajtóra, hogy elkerüljem az ütközést. Viszont én nem akarok ott lemenni, ezért ugye vissza kell tolatnom, hogy folytatni tudjam az utamat. Ha tolatás miatt történik valami baleset, akkor ki lesz a hibás? Én vagy az aki leszorított engemet és előidézte az egészet?

2022. máj. 16. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ő hibás lesz amiért leszorított, te meg a megállás és hátramenet miatt, ami autópályán tilos. Egyértelműen te kapnád a nagyobb büntetést.

Egyébként értem, hogy ez elméleti kérdés, de ilyen esetben szépen lehajtasz, majd újra felhajtasz. Kb 5 percet veszítesz és nem veszélyezteted mások életét

2022. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Vannak lehajtók, ahol nincsen visszaforgató, ott nem opció a lehajtás.
2022. máj. 16. 17:00
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
#2: mutass egy olyat, ahol 5 percnél több idő lenne visszatérni az autópályára
2022. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

A trafikos Gizi férje.


Mert reggel összeveszett a Gizivel, aki ezért morcosan ment dolgozni.


Jött is a Jenő aki köszönt, de ezt a Gizi nem viszonozta, így a Jenő is ideges lett, el is kellett rögtön szívjon plusz egy cigit.


Elszívta a cigit, majd komótosan elindult haza, de jött a Dezső, aki sietett volna,de így sajnos pont utolérte a Jenőt, mivel nem tudta megelőzni ezért ideges lett, elkezdett sietni, hogy behozza a lemaradást.


Bele is futott a Dezső a Józsiba, akit le is dudált maga elől. Aki erre szintén ideges lett és idegességben leszorította a kérdezőt a lehajtósávra.


Aki realizálva a lehajtás tényét, fogta magát és vissza tolatott, hatalmas balesetet okozva. Ki is lehelte a lelkét a kamion alatt.


Így hát a trafikos Gizi férjét elítélték halálos közlekedési baleset okozása miatt. Mert hát mindez nem történt volna meg, ha aznap reggel nem veszik össze az asszonnyal.

2022. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

"Vannak lehajtók, ahol nincsen visszaforgató, ott nem opció a lehajtás."

Hol van ilyen??

2022. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az autópályán. Ne mondd, hogy nincs.
2022. máj. 16. 21:54
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Melyik hazai autópályán? Konkrét helyet mutass!
2022. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok mutatni, mert sok évvel ezelőtti eset volt már. GPS levitt a pályáról és utána tíz kilométereken keresztül nem volt újabb feljáró... Most hadd ne keressem ki azt a helyet a kedvedért, aminek amúgy sincs köze a kérdéshez. Fogd fel úgy, hogy elméleti kérdés.
2022. máj. 16. 22:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan lehajtó, ahol nincs felhajtó, de baromi ritka.

Pl. M7 törökbálinti lehajtó Bp felé. De ott is maximum 5 perc kerülő az M1 felé.

Illetve az autópálya elágazásoknál lehet még olyan, hogy nagyobb kerülőt jelent egy téves lehajtás. Pl. M3 - M35.


De még ha plusz 10-20 percet kell kerülnöd ezért, akkor is jobban megéri, mint súlyos tömegbalesetet kockáztatni a tolatgatással.


Természetesen te leszel a hibás, ha nekiállsz tolatgatni az autópályán.

2022. máj. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Ok, szóval ha városban nem zebrán átszalad előttem egy gyalogos, ezért vészfékeznem kell. Anyázok, mutogatok, ahogy a kresz előírja, majd megyek tovább, viszont három blokkal később pont belefutok egy pirosba, amin lendületből áthajtok és telibeverek egy keresztbe áthaladót. Ki lesz a hibás, én aki átment a piroson, vagy a gyalogos, aki miatt nem értem oda a zöldre? Kicsit para, hogy ilyenek vezetnek/fognak vezetni.
2022. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!