Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány éves korig adnátok...

Hány éves korig adnátok jogosítványt?

Figyelt kérdés
Mostanában sok balesetet okoznak idősek, akik már se nem látnak jól, se a reflexeik nem olyanok, mint egy fiatalabb embernek. Hány éves kor felett lenne indokolt ezeknek az embereknek a jogosítványuk elvétele?

2022. máj. 18. 18:25
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
12%
65
2022. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem teljesen korfüggő.

Simán lehet valaki 50 évesen is totál béna, meg 75 évesen is viszonylag fitt.


Egyszerűen normálisan kellene az orvosoknak alkalmasítani, plusz én inkább olyan vezetnék be, hogy 65 év felett valami kicsi plusz gyakorkati vizsgát, pl vészfékezést hirtelen akadály előtt.

2022. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
93%

Sőt, van aki 20 évesen is alkalmatlan rá és nagyon sokan okoznak halálos balesetet.

Semmi köze a korhoz.

Én ismerek több 70 éves kamionost és dolgozik aktivan.

2022. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
14%

Alapból komoly pszichológiai alkalmassági után adnék jogosítványt folyamatos felülvizsgálattal.


Én például sosem értem a reflex dolgot. Aki normálisan, rutinosan közlekedik az nem reflexből vezet. A mobil nyomkodó "direkt nem nézek oda" embereket meg nem a reflex fogja megmenteni.

2022. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
A reflex egy hirtelen bekövetkező eseményre való reagálás. Pl. lelépő gyalogos, bevágó vagy kiforduló autó stb..
2022. máj. 18. 19:33
 6/60 anonim ***** válasza:
91%
Független orvosi felülvizsgálathoz kötném az alkalmasságit, mert ami a háziorvosok csinálnak az röhelyes. Volt apósjelöltetnem úgy meghosszabították idén, hogy közben teljesen el van meszesedve a nyaka. Konkrétan csak törzsböl fordulva tud körülnézni, a felesége néz körül helyette ha mennek valahova.
2022. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
6: Az szép. :o)
2022. máj. 18. 20:22
 8/60 anonim ***** válasza:
35%
Nem fogsz objektív választ, mert itt mindenki a saját érdeke alapján válaszolja meg a kérdést, aki mást mond az meg azért nem szól hozzá, mert a sárba döngölik a válaszát. Sajnos ez van, de én azért kimondom: Legkésőbb a 70. év betöltésekor le kéne tenni a jogosítványt és hagyni, hogy az unokák furikázzanak. Hiába írja itt mindenki, hogy ő bizony 70 évesen is gyerekkori reflexekkel fog bírni, k.va nincsen igaza.
2022. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
93%

Nem életkor szerinte kellene ezt eldönteni.

Például ricsikének soha nem szabadott volna jogsihoz jutnia.

Matyi Bácsi meg 90 évesen is megüli a motort.

2022. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
40%
Dehogyisnem. Életkorhoz kötik a jogsiszerzést is, akkor miért ne köthetnék életkorhoz a lerakását is? Mi a különbség?
2022. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!