Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul csináltam? Meg kellett...

Rosszul csináltam? Meg kellett volna állnom?

Figyelt kérdés
Adott egy kereszteződés, egy kis bekötő utcával. A kis utcában eddig elsőbbségadás tábla volt. Viszont pár hónapja eltűnt (ellophatták, gyakran megesik erre) a kis utca tőlem jobbra esik. Soha senki nem néz be oda, aki erre lakik, hiszen mindenki rutinból vezet, és úgy hiszi a tábla ott van. Nos, én mindig benézek. Ma is benéztem. Láttam, hogy egy autó balra akar kanyarodni. Lassítottam, de nem álltam meg, majd ezzel egyidőben a másik autós visszakozott, és nem hajtott ki. Lehet azért, mert nem álltam meg neki, és megijedt? Kellően lelassítottam, kettesbe mentem, ha kihajt még bőven megállok, de úgy voltam vele, hogy hát ha nem akkor nem. Viszont most ezen agyalok, hogy nem szép dolog volt nem megállni, és lehet ő érzi magát hülyének. Máskor mindenképp megállok, de ez annyira gáz így, hogy évekig ott volt a tábla most nincs...
2022. máj. 21. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Kreszt nem tanultál? Ha igen akkor te is tudod a választ...
2022. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De tanultam, hogy jön ez most ide. Mint írtam, a másik sofőr visszakozott, úgy tűnt lemondott az elsőbbségéről. De ha nem mond le, ajkor megállok nyilván. Szerintem neki sem volt egyértelmű a helyzet, mindketten tétováztunk. Bácsikám ült mellettem, ő nem is értette minek lassítok. Szerintem egyszerűbb lesz ezt jelezni a megfelelő szervek felé. Köszönöm a választ,nagyon hasznos volt...
2022. máj. 21. 23:12
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha tudom, hogy elsőbbségem van, de nem vagyok benne biztos, hogy azt a másik autós megadja, akkor addig nem hajtok be a kereszteződésbe. Elsőbbséget kellett volna adnod, amit nem tettél meg. Akkor haladhattál volna csak tovább, ha a bekötő útról jövő autós lemond az elsőbbségéről. Ha nem tett erre utaló jelet (kézmozdulat, villantás, stb), akkor bizony meg kellett volna állnod.
2022. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs ott a tábla, akkor jobbkezes. Írni kell az út kezelőjének (önkormányzat), addig pedig megadni az elsőbbséget.

Ha pedig hibázol, akkor vond le a következtetést és a tanulságot, majd menj tovább és ne rágódj rajta soha többet!

2022. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, valóban levontam a következtetést is. Legközelebb nem csak lassítom, hanem teljesen állóra fékezem a kocsit. Nagyon rossz érzés amúgy, de annak örülök, hogy legalább teljesen lelassítottam. Sajnos ezen az út szakaszon vezetek minden egyes nap, kb 15 éve, és a tábla eddig kint volt. Bár ez nem mentség a vétkemre.
2022. máj. 21. 23:31
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Ha 15 éve vezetsz, akkor különösen nagy probléma, hogy még mindig ezen őrlődsz. Felejtsd el! Legközelebb máshogy csinálod, téma lezárva, nem csináltál semmi rosszat.
2022. máj. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Lépj tovább, mindenki hibázik, nem lett belőle baleset. Jól tetted, hogy jelezted a szerveknek. Ha valóban ellopták a táblát akkor intézkednek és visszaáll a rend. Gondolom a következtetést levontad, nem megszokás alapján vezetünk, hanem táblák szerint. Feltételezed, hogy ellopták a táblát, de lehet, hogy szándékosan változtatták meg a forgalmi rendet. Nem lehet feltételezésekre alapozni, mert abból baleset lesz. Ha kint van a tábla akkor elsőbbséged van, ha nincs kint, akkor meg kell adnod a jobbkéz miatt az elsőbbséget.
2022. máj. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

A lépj továbbal egyetértek. A leírt helyzettel az a baj, hogy a lassítással még rontottál is. Ha változatlan sebességgel haladsz, akkor a másik látja, hogy elhaladsz előtte. Nem akarja összetörni a kocsit, tehát megáll, vagy lassít. Persze előfordulhat, hogy beléd romból.

Ám a lassításod alapján okkal hihette, hogy megadod neki az elsőbbséget, de azt nem tudja, mi mozog a fejedben. Te tudod, hogy szándékodban volt megállni, a másik viszont nem.

2022. máj. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy viszakozott, mert neki több esze volt, tudta, hogy elsőbbsége van de látta, hogy a hülye nem fogja megadni, ezért megállt.
2022. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem kellene átmenni személyeskedésbe, és lehülyézni valakit aki kérdést ír ki, és bevallja, hogy benézte a dolgot. Rajtam kívül egyébként sofőr nem létezik, aki oda benézne. Tudom, hogy az út mérete, milyensége nem játszik jobb kéz szabály ellen, de az a tábla most, hogy jobban belegondolok nem véletlenül volt ott. Ez egy nagyon hosszú utca, forgalma is van szépen, temető mellett is elhalad, bolt, trafik, vasútállomás, minden. Rengeteg apró kis bekötő utca torkollik bele. Mindenhol kint van a tábla.


De akkor is megkellett volna állnom igen. Viszont nonszensz, hogy kiírok egy kérdést, és egyből levagyok hülyézve. Azért ha annyira hülye lennék, lett volna már pár bakesetem. Elég sok esetben pont nekem köszönhetően nem lett az. Mert ha hibázok is felvállalom, és soha többé nem követem már el ugyanazt. Illetve anyádozás, meg hülyézés helyett segíteni próbáltam mindig a forgalmat. De itt a gyakorin mindenki profi sofőr tudom, aki 30 éve soha nem nézett be semmit sem az életben. És lassan nekem kell elnézést kérnem amiért ki mertem írni a kérdést.

2022. máj. 22. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!