Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 0,31es légalkohol szintet...

0,31es légalkohol szintet mértek. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Üdv! Felfoghatatlan helyzetbe kerültem sajnos. Vidéki szomszédos városban voltam koncerten, barátokkal megbeszéltem, hogy náluk alszom aznap este. A kocsimmal a város közepén álltam meg ahol a koncert volt. Hajnal 3kor lett vége a bulinak és elindultunk haza gyalog. De! Jelezték a többiek, hogy jobb lenne, ha átparkolnék eléjük kb. 2 km, mivel holnap gond lesz azzal a hellyel ahol megálltam. És ennyi, új autó, féltés. A ház előtt közvetlen mikor már megálltam és leállítottam a motort elhúzott mellettem egy rendőrautó majd megállt pár méterre és mikor kiszálltam az autóból akkor ő közölte, hogy szondáztatni szeretne, mivel látta, hogy járó motorral ültem az autóba. Persze vita lett, de jogkövető vagyok döntően ezért megfújtam. Persze elszíneződőtt. Ezt követően kérték, hogy üljek be az autójukba mert ott van egy gép és azt is meg kell fújni, így tettem. A gép nem igazán akart működni ezért vagy 5-6 alkalommal kellett fújni. Legalább egy óráig tartott a procedúra egy mért érték lett, nem sikerült ismételni. Ez lett 0,31. Az egész procedúra során nem került szóba a jogsim. A végén közölték, hogy ez bűncselekmény és adtak egy idézést hogy menjek be a városi rendőrségre. A jogsim nálam van. Egyetlen mért értékem van, tudtommal kettőt kellett volna mérni. 28 éve vezetek soha nem ültem még egy sörrel sem kocsiban ez volt az első, valószínűleg az utolsó is :( eddig egyetlen egy alkalommal sem szegtem közlekedési szabályt sem, tehát sosem kaptam büntetőpontot. Mire számítsak? Van valakinek ilyen érték szerinti eljárásban tapasztalata? Köszönöm!

#ittas vezetés #légalkohol szint #jogosítvány elvéétele
2022. máj. 22. 11:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Hát, elég kacifántos a történet.

1. Ma már szinte csak elektromos szondát használnak, az nem színeződik el.

2. Az autóban lévő eszköz halálpontos, olyan nem létezik hogy "alig akart működni" ha ez mégis így történt akkor ez egy ócska, nem hitelesített darab volt. Amúgy ezeket ritkán cipelik kocsiban, többnyire a helyi rendőrörsön van és téged visznek oda be hogy fújd meg.

3. Bűncselekmény kategóriában (0.25 felett) helyben elveszik a jogsit.

4. Nem a rendőrségre kell majd be menned hanem bíróságra ugyanis tárgyalás lesz ebből.


De ha nem álmodtad és valóban így történt akkor egy brutálisan szabálytalan ellenőrzés volt.

2022. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Áh, ez kamu, ilyen nem létezik
2022. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
megszívattak.
2022. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Eleve nem így megy, szóval kamu, ugyanis ha az elektromos jelez, akkor megfújatják veled az egyszer használatos üvegszondád. Ha az is elszineződik akkor pedig visznek vérvételre.

Egyik cégemnél is ez volt az eljárás, mikor valaki a beléptetéskor pozitívot fújt. Csak ott az eljárás végén ki is rúgták, ha a vérvétel igazolta.

2022. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Miért hazudnék? Bocsánat igenkis kézi elektromos volt nála, igen. A jegyzőkönyvből olvastam az elszíneződés kifejezést. Itt van a kezembe a gyanúsított részére szóló idézés. A rendőrségre kell mennem közlekedésrendészeti osztályra. A gép típusa: Drager alcotest 9510Hu Jegyzőkönyvben van olyan, hogy I.és II. mérés az nincs kitöltve.
2022. máj. 22. 13:10
 6/21 A kérdező kommentje:
Szóba került hogy menjünk vérvételre de végül nem akartak ők sem menni szerintem. A gép működött csak nem tudott adatot adni. Elsőnek azt gondolták hogy nem jól fújom, de úgy fújtam ahogy ők kérték. Nem volt üvegszonda. A rendőrautó hátsó ülésén volt a műszer és ott ültünk két oldalt mellette és azt csináltam amit kértek. De tulajdonképpen én már álltam az autóval, akkor állítottam le a motort és kiszálltam és mentem volna be az udvarba. Nem is értem ilyenkor ez még jogszerű?
2022. máj. 22. 13:18
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

"" De tulajdonképpen én már álltam az autóval, akkor állítottam le a motort és kiszálltam és mentem volna be az udvarba. Nem is értem ilyenkor ez még jogszerű? "

AZért mert minden igazoltatás így működik, megállsz leállítod a motort és kiszállsz .

Megfujatnak és kész.

2022. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem állított meg én álltam az autóval és ők elhajtottak mellettem. Majd megállt 20méterre és mikor kiszálltam odasétált hozzám.
2022. máj. 22. 13:36
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
#5 Pont azért ez az eljárás, mert ez a hivatalos. A műszer tévedhet, de a laborvizsgálat nem. Szóval ha tényleg így történt, akkor simán fellebezhetsz, mert a bíró nem fogja vérvétel hiányában elfogani a szondázásod eredményét.
2022. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Annyit látod mikor mellettem elment hogy leállítom az autót állította hogy még gurult az autó mikor bekanyarodtak az utcába, de szerintem én akkor már megálltam max az indexet láthatta még. Tanácstalan voltam hogy most kiszálljak vagy mit csináljak mikor megálltak a kapubejáró után. Kiszálltam és odaszaladt elkérte a lakcímkártyámat mást nem és ezzel együtt már kérte hogy fújjam meg a kezébe lévő műanyag szondát. Annyira nem értek hozzá életemben ez volt az első szondázásom.
2022. máj. 22. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!