Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy forgalmas 2x2 sávos...

Ha egy forgalmas 2x2 sávos közlekedési csomópontban meghal az összes jelzőlámpa (nincs rendőr se) akkor hogy kell figyelmesen közlekedni? Milyen praktikák vannak, hogy ne karambolozzak és ne anyázzanak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hülye, ismerem a szabályokat/táblákat, de pl. ma Debrecenben az egyik legforgalmasabb csomópontban (Kálvin tér) csütörtököt mondtak a lámpák:

[link]


Innen mentem balra kanyarodva és nyilván az elsőrendű úton autók tömegei jöttek így az életben nem tudtam volna balra kanyarodni. Ideges is lettem, mert amúgy nemrég óta van jogsim de ilyen szituációba még nem cseppentem.


Oké, ide azonnal kellene egy rendőrt állítani, de nem volt. Nyilván itt nekem balra kell kanyarodni úgy, hogy megadom az elsőbbséget a 2x2 sávos úton közlekedőknek, de baromira más is tovább akar haladni (+gyalogosok).


Ilyen nagy káoszban mik azok a dolgok, amikre figyelni kell és amelyek alapján meg lehet oldani egy ilyen kaotikus közlekedési helyzetet?



2022. máj. 28. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsére még van annyi értelmes ember az utakon, hogy előbb utóbb megállnak és átengedik a keresztforgalmat is.

Érdemes várni kicsit, hátha a lámpahullámok miatt lesz lyuk a forgalomban. De ha nem, akkor szépen sávról sávra be kell csorognod, el fognak engedni, csak ne ugorj ki senki elé hirtelen. Nagyon figyelj a motorosokra, mert van amelyik agyatlanul csapatja álló kocsisor között/mellett is, és ha neked megy, jogilag te leszel a hunyó.

2022. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Még egy ember, aki nem ismeri az elsőbbségadás lényegét.


A lényeg, hogy nem kényszerítheted az elsőbbséggel rendelkezőt hirtelen fékezésre, irányváltoztatásra. Tehát ha épp egy sávban nem jönnek balról, előrecsorogsz. Aztán lehet, hogy míg várod a következő sávban a lyukat, odaér valaki e sávban, de vele szemben te teljesítetted az elsőbbségadási kötelezettségedet. Itt szokott persze jönni a dudálás, mert ugye az elsőbbséget sokan értelmezik úgy , hogy ott aztán előttük senki és semmi nem lehet, de ez ugye téves , így ez tájékozatlanság , vagy egyenesen parasztság.


Tehát szépen sávonként haladsz előre, közben figyeled azért az oldaltükröket is, meg az esetleges sávváltókat is.


Garantáltan lesz, aki segíteni fog és lemond az elsőbbségéről. Ha ez egyértelmű , akkor ne szórakozz , menj be elé, de a következő sávra nagyon figyelj mert neki külön le kell mondania az elsobbsegerol vagy épp elhaladnia.

2022. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2: Tehát kvázi mint egy tologatós puzzle. Igen, én is így gondoltam, hogy ilyen helyzetben így lehet észszerűen kijutni a slamasztikából, csak a gond ott van, amikor más azt hiszi, hogyha meglát egy 10-20 méteres üres helyet, akkor nyomhat egy kövér padlót vagy a kereszteződés közepén új sávokat rajzol magának csak hogy minél hamarabb tudjon haladni.

És onnantól kezdve minden felborul élen a toleranciával.

2022. máj. 28. 18:24
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Be kell tolakodni a kereszteződésbe.


Én úgy szoktam, hogy megvárom, míg valaki beenged a külső sávig, majd a jobbról kanyarodó, majd jobbról az egyenes sáv.

Mindig fokozatosan tolom előre az autóm elejét.

Máshogy nem lehet.


Álló autó meg nem okoz balesetet.

2022. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Én ilyen esetekben kerülni szoktam a balra kanyarodást. Inkább tovább megyek a kereszteződésen, valahol visszafordulok és akkor már csak jobbra kell kanyarodni.
2022. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5: ha már egyszerűsíteni akarsz akkor inkább jobbkanyar+megfordulás.
2022. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!