Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tanuljak meg a céges...

Hogyan tanuljak meg a céges autóval tolatni?

Figyelt kérdés

Van egy vw caddy puttonyos céges autót, amelyet munkában tudok használi szóval nem tudom itthon gyakorolni a parkolást léccel stb akármivel.


Félek, hogy kárt teszek a céges vagy más autóban, mert nem érzem az autót.



2022. jún. 5. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanúgy kell vele tolatni, mint bármi mással. Nézed a 2 tükröt, oszt próbálsz nem nekimenni semminek sem.🤷‍♂️
2022. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ahogy más autóval
2022. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Beszélsz a főnivel, hogy gyakorolhass a telephelyen.

Ha ezt cikinek érzed, akkor bizonytalanság esetén kiszállsz, hátra mész, megnézed.

De szerintem simán túlparázod a dolgot.

2022. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Megkéred a főnöködet, hogy heti 2-3 órában szeretnéd gyakorolni az autó kezelését, amíg nem tudod biztonságosan kezelni.
2022. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A járművet üzembentartó személy jellege (természetes, jogi) nem befolyásolja a hátramenet működését.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy teherautóval hogyan kell tolatni:

A hátrafordulást és a középső tükröt elfelejted, egyébként ugyanúgy, mint személyautóval.

2022. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a problémam, hogy nem érzem az autó méreteit tolatásnál. "Nem tudom, hol az autó hátulja" és kicsit félek, hogy neki tolatok véletlen emiatt valaminek stb.
2022. jún. 5. 11:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Mind1 igazából majd megtanulom az elején óvatosabb leszek és remélem nem tolatok neki semminek.
2022. jún. 5. 11:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Első pár alkalommal figyeld hogy a tükörben mennyit érzékelsz távolságnak. Majd nézd meg ez valójában mekkora. Esetleg állítsd lejebb a tükröt, hogy lásd a hátsó kereket. Onnantól kb 1 méter lessz az autó hátulja.
2022. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, ezért tanítják azt, hogy tolatáskor hátra is kell fordulni. A tükörben én sem érzékelem jól az autó seggét, ezért ha van mögöttem valami és bizonytalan vagyok, akkor megállok és hátranézek. Ha túl közel van a tárgy, akkor nem megyek tovább. Tükörből tolatás manőverezéskor hasznos. Sajnos sok autós iskolában nem tanítják ezt, hogy mikor melyik módon célszerű megbizonyosodni a tolatás biztonságáról, pedig ha módszeresen tanítanák, akkor ehhez hasonló kérdések fel sem merülnének az ember fejében.
2022. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen személyautóban mindig úgy tolatok, hogy hátra is nézek. Itt csak a két szélső tükör használata lehetségses. #8 jót írt köszi
2022. jún. 6. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!