Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kinek van igaza KRESZ...

Itt kinek van igaza KRESZ szerint?

Figyelt kérdés

Személygépjárművel autóbuszmegálló öböl melletti sávba érkezek. A busz utasokat vesz fel, így gépjárművemmel elhalad(nék) mellette, mert kihajtási szándákát még nem jelezte a busz. Ez után hirtelen mozdulattal kiteszi a kihajtási szándékát a buszvezető és eléhajt a gépjárműnek. Szabályos-e ilyen esetben, hogy a buszvezető eléhajt, úgy, hogy a személygépjárműnek staufékeznie kell? Remélem érthető a lényeg: MÁR benne vagyok az autóbuszöböl melletti sávba. (Szeged, kettős körforgalom, Tisza Lajos krt.

[link] ,20.1448012,3a,75y,204.55h,81.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQf_XtN3oi4pH0cVfhVQFuA!2e0!7i16384!8i8192?hl=hu


2022. jún. 14. 21:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
14%
Szabályos bizony, mivel a kereszteződésnél, azon a szép kék táblán ott van a forgalmi rend. És az pontosan mutatja, hogy a te sávod fogy el és elsőbbséget kell adnod.
2022. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
67%
Amennyiben te már benne abban a szakaszban vagy, hogy mellé érkeztél, és Te figyelted, hogy jelezte-e sávváltási szándékát véleményem szerint nem a személygépjármű vezetője okozott szabálysértést. Logikusan véggigondolva neked akkor kell adnod elsőbbségadási kötelezettséget, amikor mögötte vagy, és jelzi, hogy kihajtana. Hasonló incidenssel már találkoztam, sok esetben a sofőr ki akarja használni járművének nagyságát.
2022. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
28%
Nem szabályos. A buszos is igazából csak akkor jöhet ki, ha kiengedik. Amit nem gyakran szoktak. Pedig hivatalosan ki kéne engedni. Ez is olyan, hogy annak van elsőbsége, akinek megadják. De akkor sem volt szabályos, ha már elhaladtál mellette nem vághat ki eléd. Tessék kamerát szerelni az autóba az ilyen helyzetek miatt
2022. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
0%
Nem nyitja meg a linket az a baj.
2022. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
A tábla olvasásommal semmi gondom nincs, de az a véleményem, hogy nincs ilyen (mégis van), hogy eléhajtok olyannak, aki már előttem van. Ez kb olyan, mintha gyalogosként odaérek nemsokára a zebra elé, de az autósnak tudnia kell, hogy le fogok lépni, ezért satufékezzen.
2022. jún. 14. 21:45
 6/55 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy igen, mi vagyunk a birkák, azért vagy lepontozva xD
2022. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Megnyitja, csak klikkel rá, és menj ki a zoom-ból.
2022. jún. 14. 21:46
 8/55 anonim ***** válasza:
13%
NEM nyitja meg és nincs semmiféle zoom, amiböl ki lehetne menni!
2022. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
43%
#2-es vagyok. Öszintén én nem néztem meg a linket, ámde igazat kell adjak az elsőnek. Valóban még vonal is fel van festve, vagyis nekem kell megadnom az elsőbbséget. Innentől kezdve csak gesztus, ha a sofőr nem akar mindenáron elém hajtani.
2022. jún. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Na most egyetlen gond van ezzel. Én mindenkinek igazatok tudok adni, de csak most jutottam el a kérdés kiírásáig, (az eset nem most történt) és NEM volt korábban a vonalazás felfestve, sem tábla!! Itt senki sem retartált, max nem tudják megnézni a linket, hogy az eseményt tudják rekonstruálni.
2022. jún. 14. 21:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!