Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyetértenétek azzal, hogy a...

Egyetértenétek azzal, hogy a Szabadság-hídon ne közlekedhessenek autók, csak gyalogosok, kerékpárosok, segédmotoros kerékpárosok, illetve a villamos?

Figyelt kérdés
Az autóknak ott lenne közel az Erzsébet-híd és a Petőfi-híd.

#autó #Szabadság-híd
2022. júl. 12. 13:21
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Nem, mert nem lehetne kiváltani. A másik két híd használata értelmetlen kerülőt jelentene, tovább növelve a rájuk vezető utak forgalmát terhelve a hidakat. A Lánchíddal ugyanez a helyzet, de ha kettő közül kellene választani, akkor inkább az utóbbi.
2022. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Japán Gulyás ***** válasza:
24%
Épp hogy a Ferenc József híd az egyetlen amit közlekedésileg nélkülözni tudna a belváros közúthálózata. A Lánchidat az alagút miatt problémásabb lezárni és lássuk be: a gyalogturizmus értéke is elhanyagolhatóbb, a mai turisták már nem mennek át lábon a Parlamentből a várba. A Ferenc József kiskörút felől érkező közúti forgalma viszont már most is mérési hibahatáron belül van az összes fővárosi Duna-hidat tekintve, gyakorlatilag elhanyagolható. Mondjuk én viszont a bringasávot sem engednék fel rá, mert túl drága átalakítani a számukra a biztonságos közlekedéshez a sávokat, ha meg mégis megcsinálod akkor jön a követelődzés, hogy túl szűk, megijeszti őket a szomszédos pályán futó villamos zakatolása, tiltsák be a robogókat a füst miatt, stb. Ez egy olyan csoport aminek nem szabad kedvezni, mert ha egyszer teszel egy gesztust feléjük akkor mindig többet fognak követelni - lásd a körúton levő bringasávok sem elegek, mindig több és mindig nagyobb kell nekik.
2022. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Szabadság híd. Így kell írni, ez a neve.


Természetesen már rég korlátozni kellett volna rajta az egyéni gépjárműhasználatot.

2022. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Ha a kérdező az egyes válaszolók szubjektív véleményére kíváncsi, akkor mit tudtok lepontozva az erre adott válaszon. Én nem támogatom a dolgot, leírtam azt is, hogy miért. Tévedések lehetnek benne, de senki nem vár doktori értekezést. Én változatlanul nem látok okát.
2022. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor, ha a amúgy a városba behajtás is korlátozott. A többi híd már így sem bírja a forgalmat.
2022. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!