Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennyire ügyetlen lennék? Vagy...

Ennyire ügyetlen lennék? Vagy korai még ítélni?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, most vagyok túl a 2. vezetési órámon, egy mellékutcás gyakorlón és most ki mentünk forgalomba. (2-2 óra) Egy kisebb városba mentünk ahol azért van forgalom és itt kezdődtek a gondok. Olyan hibákat vétettem amikért egyből buktatnak. (Bal lábbal léptem a fékre, szarul kanyarodtam, rosszkor váltottam és fékeztem és ezekért mind nagyon csúnyán lebaszott az oktatóm, jó sok szitokszóval dúsítva) illetve tökre kapkodtam végig. Kicsit úgy éreztem mintha mindent egyből tudnom kéne, és ezt el is várná az oktatóm. Legalább lefulladni nem fulladtam le egyszer sem, bár ez csekély öröm. Fog ez változni vagy esélytelen a dolog? Teljesen el vagyok keseredve..

2022. szept. 24. 15:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem a te hibád. B*romság, hogy már nincs rutin. Amikor én tanultam vezetni bő 10 éve, akkor még volt 10 óra rutinpályán, csak utána forgalom. Ne keseredj el!
2022. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

A 2. órádon vagy túl. Van olyan, aki 10 órát bent van a rutinpályán, mert az indulást se tudja rendesen megtanulni.

Az a 30 óra (ami az esetek többségében jóval több) azért van, hogy addigra vezess hiba nélkül.

Hidd el, nincs olyan, aki 2. óran tökéletesen vezet (kivéve azok, akik előtte már gyakoroltak jogsi nélkül).

Az oktatód meg egy paraszt.

2022. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Akár 17 éves vagy akár nem, ő neked dolgozik, te fizeted, tehát szólj rá, hogy vegyen vissza. Ha nem teszi akkor keress másikat.
2022. szept. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Lehet kicsit sok volt a szimulátorozás, hogy bal lábbal fékeztél, csak sajnos a való életben ténylegesen törik az autó, ha nekimész valaminek.
2022. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy balfsz, tanuló vagy. Az oktatód egy igazi büdös paraszt, cseréld le.
2022. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

1. Szerintem is hülyeség hogy már nincs rutin. Nem volt az hülyeség. Mégis egy zárt pályán ismerkedik meg a tanuló a gépjárművel.

2. Egy idióta bunkó az oktatód. Találkoztam már én is ilyennel. Főállásban rendőr(határőr) volt.

3. Persze hogy kapkodtál. Ideges voltál. Kell idő míg lenyugszik az ember.

2022. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Crisopher ***** válasza:
97%

1. Nekem már nem volt rutin, de szerencsére oktatóm először csak kis forgalmú faluba vitt ki, és annak ellenére mentünk rutinpályán, hogy nem volt kötelező. Sokkal egyszerűbb volt így kimenni a forgalomba. A rutint vissza kéne hozni.


2. Az oktató egy bunkó paraszt, válts oktatót, így nem lehet vezetni, hogy még direkt stresszel is


3. Nekem 40 óra volt, mire úgy éreztem én is és oktatóm is, hogy mehetek forgalmi vizsgára. Azóta levezettem legalább 100 ezer kilométert balesetmentesen (ezt azért le is kopogom, maradjon is így), szóval igazából bárki meg tud tanulni vezetni akkor is, ha az elején nehezebben megy


4. Az oktató nevében benne van, hogy oktató. Milyen jogon várja el, hogy az elején tudj autót vezetni? Tanítson meg rá, ez a dolga

2022. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem te vagy balf@sz, hanem az oktatód, de ő nagyon.


Alapelv, hogy forgalomba csak olyan tanulót lehet kivinni, aki már rutinszerűen kezeli az autót (pedálok, sebességváltó). Az alapján, hogy bal lábbal nyomtad a féket, rád ez egyáltalán nem igaz - és ez nem a te hibád, az lenne a csoda, ha 2 óra alatt rögzült volna. Nem véletlen, hogy régen volt külön 10 óra rutin, és csak az után mehettél forgalomba - szerintem hülyeség volt megszüntetni. Egyáltalán nem elvárható tőled, hogy nulla gyakorlattal rendesen kezeld az autót, miközben ezerféle forgalmi inger ér. Ha ezért lebasz az oktatód, akkor valójában a saját képességeit értékeli, nem túl pozitívan.


Az én oktatóm anno az első óra után úgy gondolta, hogy jó ötlet, ha hazaviszem, többek között az Üllői utat (3 sáv) érintve. Nem kicsit féltem. Voltak még hasonló húzásai, a rutint alig tudtam megcsinálni vele harmadszorra. Aztán oktatót váltottam, az új pedig tényleg oktatott, a forgalmi vizsga elsőre meglett.


Ha teheted, akkor válts oktatót! Emellett ha van rá lehetőséged, érdemes elmenni egy családtaggal egy parkoló távoli részére és gyakorolni a pedálkezelést, elindulást. Hidd el, semmi gond azzal, hogy 2 óra után nem érzed az autót! Majd 10 óra után fogod, és igazából csak akkor lesz helyed a forgalomban!

2022. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Hát én nem tudom, hogyan oktatnak manapság, de 20 éve rutinvizsga után 2.órán még távólról sem mentünk ki a nagy forgalomba, hanem elhagyatott, városon kívüli utakon mentünk egy jó darabig, ahol alíg volt forgalom. Ott lehetett gyakorolni az autó megtartását, a kanyarodásokat és rá lehetett érezni a járműre meg a pedálkezelésre. Amikor ezek már jól mentek, akkor merészkedtünk be a forgalmasabb helyekre és a városba. Aki így csinálja az folyamatosan tudja megtanulni ezt. Ha azonnal mentek városba ott egyszerre kell százféle dologra figyelni: járműkezelés (kormány, váltó, pedálok, tükrök, indexek stb.) és maga a forgalom(többi autó, lámpák, sávváltások, stb.) ... Nem is csodákszom, elsőre egyszerre ennyifélét nem lehet fölfújni...
2022. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Remélem soha nem lesz jogosítványod. Akinek 17 évesen autó kell a segge alá, annak nem tudok jobbat remélni.
2022. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!