Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is be kellene...

Szerintetek is be kellene tiltani az elektromos rollert?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, roppant veszélyes egy járműről van szó. Ész nélkül használják a fiatalok járdán és úttesten egyaránt. Megy mint a golyó és semmi hangja nincs. Ha elütök egyet véletlenül, akkor az az én felelősségem, észre se lehet kb. venni néha. Nem értem miért nem lehet meglenni nélküle. Amikor nem voltak ezek a kütyük, megvoltunk mi is nélküle, nem hiányzott, mivel nem tudtunk róla, hogy van ilyen. Be kellene tiltani, mindenkinek jobb lenne. Egészségesebb a kerékpár, vagy akár a sima roller. Kíváncsi vagyok mások véleményére is. Mit gondoltok?

2022. nov. 3. 18:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%
Nem szerencsétlen roller tehet róla hogy minden agyhalott ilyet használ.
2022. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Betiltani egyértelműen nem látom értelmét. Egy praktikus eszköz, azonban egy értelmes műszaki és KRESZ szabályozás (ellenőrzéssel) nagyon ráférne.
2022. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egyetlen dolgot kellene, a sebességüket szabályozni maximum 5-8 km/h-ban. Ez egy tempósabb gyaloglás, kocogás tempója. Aki kényelmesen akar haladni, az ezzel a sebességgel tud, viszont innentől sokan letennék és nem lennének száguldozók sem.
2022. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
28%
szerintem mindent be kellene tiltani
2022. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
41%

Nem rosszabb mont a bicikli.

A különbség csak annyi, hogy a biciklit a rollerrel ellentétben nemigen használják nagyvárosban.

2022. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
69%

"Szerintem egyetlen dolgot kellene, a sebességüket szabályozni maximum 5-8 km/h-ban. Ez egy tempósabb gyaloglás, kocogás tempója."


Szerintem meg ez hülyeség, az emberek azért használják, hogy gyorsabban tudjanak haladni.

Nem betiltani kell, nem lebutítani, hanem normális módon használni.

2022. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Betiltani nem, viszont bizonyos helyeken a közlekedését kellene megtiltani. Az agyhalottakkal pedig nem lehet mit kezdeni.
2022. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
74%

"az emberek azért használják, hogy gyorsabban tudjanak haladni"


Oké... és milyen áron?


Akárhogy nézzük, egy roller rohadt veszélyes nagy sebességgel.

Aki meg normálisan használja az nem fog vele gyorsabban menni 5-8 km/h-nál.


Most nagy összességében miket látok? Felállnak rá 2-3-an, vagy egyik kezében ott van a telefon aztán repeszt az autók között.


Ennyi erővel az elektromos chopperek, segway-ek is azért voltak, mert "gyorsabban akarnak haladni" az emberek. Azokat mégis kitiltották kérdés nélkül.


Aki gyorsabban akar haladni annak az 5-8 km/h tempó pont gyorsabb mint sétálni. Aki meg ennél is gyorsabban akar haladni, az üljön fel tömegközlekedésre vagy vegyen motort.

2022. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 NTBS ***** válasza:
37%
Igen.
2022. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
34%

8-as: a te logikáddal a kerékpárokat, kismotorokat vagy robogókat is be kellene tiltani, mert azok is gyorsabbak, mint az általad preferált 5-8 km/óra!

Másrészt ha egy közlekedési eszközt nem rendeltetésszerüen használnak, az nem az eszköz hibája, hanem az adott embereké.

A fö gond a közlekedési kultura (illetve annak hiánya); inkább ezen kellene javítani, nem pedig értelmetlen tiltásokat forszirozni!

2022. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!